Hoppon maradtak a királyiak

Vágsellye. A vágsellyei városi sportcsarnokban január elején rendezték meg a Vágsellyei járás teremlabdarúgó-bajnokságának 4. évfolyamát, melyen új győztes került a jegy-zőkönyvbe.

Vágsellye. A vágsellyei városi sportcsarnokban január elején rendezték meg a Vágsellyei járás teremlabdarúgó-bajnokságának 4. évfolyamát, melyen új győztes került a jegy-zőkönyvbe. Az előző három évfolyan első helyezettje, a királyi KFC TIBI csapata, mely ugyan a döntőig jutott, ott azonban vereséget szenvedett a negyedik ligás mocsonokiaktól.

A szervezők a 11 résztvevőt három csoportba osztották be. A körmérkőzéses rendszerben lebonyolított csoportmérkőzések 2x12 percen át zajlottak. Az A csoportból kettő, a B és a C csoportból három-három kollektíva került a negyeddöntőbe. Ott a negyediek nagy csatában kikaptak a későbbi tornagyőztestől, a vágtornóciak csupán büntetőkkel tudták két vállra fektetni a vágsellyei Duslo ificsapatát. Az első elődöntőben sokáig vesztésre álltak Czuczor József edző királyi tanítványai, akik 0:2-es állásból tudtak fordítani. A másik ágon a mocsonokiak a szoros eredmény ellenére biztosan vették a vágtornóci akadályt. A fináléban a mocsonokiak gólerős játékosuk, Andrášik révén kétgólos előnyre tettek szert, a címvédő erejéből csupán a szépítő találatra futotta. Eredmények, negyeddöntő: Horná Kráľová –Hájske 1:0, g.: Kokeš; Šaľa-Veča– Tešedíkovo 3:1, g.: Nagy M. 2, Braun, ill. Pál; Šaľa (ifik)–Trnovec 0:0, büntetőkkel: 0:3 (g.: Boženik, Puskás, Janáč); Neded–Močenok 1:2, g.: Oláh, ill. Simonides, Košťál. Elődöntők: Horná Kráľová–Šaľa-Veča 5:3, g.: Sedlák 2, Új, Kollár, Paška, ill. Straňák, Molnár J., Nagy M.; Močenok–Trnovec 2:1, g.: Andrášik, Košťál, ill. Puskás. A 3. helyért: Šaľa-Veča–Trnovec 4:1, g.: Straňák 2, Mészároš, Braun, ill. Janáč. Döntő: Horná Kráľová–Moče-nok 1:3, g.: Mrázik, ill. Andrášik 2, Simonides.

A szervezők a legjobb kapusnak a királyi Barta Györgyöt, a legjobb mezőnyjátékosnak a vágvecsei Nagy Mariánt választották. Ugyancsak különdíjjal jutalmazták a rendezvény legeredményesebb góllövőjét, a négygólos mocsonoki Patrik Andrášikot. (ái)