Hibázott a 112-es segélyhívószám ügyeletese

<p>Nyitra. Nem küldött rendőröket és tűzoltókat egy, a napokban történt súlyos balesethez a 112-es segélyhívószám ügyeletese. A mentő megérkezett ugyan, de a többieket csak egyórás várakozás után hívták a szemtanúk. A mulasztást a belügyminisztérium szakemberei vizsgálják és az év végéig minden ügyeletes pontos útmutatást kap arról, milyen esetben mi a teendője.</p>

VRABEC MÁRIA

A baleset, melynek során egy személyautó az út menti fának ütközött, Kalász és Verebély között történt. A központi segélyhívószámot, a 112-est egy arra haladó sofőr tárcsázta 19.45-kor, és amíg megérkezett, próbálta kimenteni az autóba szorult sofőrt. „Magam nem mertem volna megmozdítani, de a baleset láttán megállt egy arra autózó orvos is, és azt mondta, stabil helyzetbe kell fektetnünk, amíg meg nem érkezik a mentő. Szerencsére nem szorult be nagyon, mert a tűzoltóknak még 21 órakor sem volt nyomuk” – mondta el a verebélyi Norbert Šišolák, aki az orvossal együtt akkor is a helyszínen maradt, amikor a mentő már elvitte a sérültet. „Addigra odaért a balesetet szenvedett hölgy édesanyja, ő telefonált a 158-as rendőrségi számra. Ott azt mondták, a 112-esről senki nem szólt nekik. Végül a rendőrök értesítették a tűzoltókat is, fél tíz lehetett, mire valamennyien a helyszínre értek.” A két férfi addig vigyázta az autót, kirakták az útra a figyelmeztető háromszöget és villogtak az arra haladó sofőröknek, hogy lassítsanak.

A Nyitrai Kerületi Rendőrkapitányság szóvivője, Božena Bruchterová lapunknak is megerősítette, hogy a balesetet szenvedett sofőr édesanyja 21.03-kor telefonált. A tűzoltókat a rendőrök hívták, így csak a baleset után jó két órával takarították le az utat. A 112-es ügyeletesének eljárását a belügyminisztérium kommunikációs osztályának munkatársa, Lucia Garajová súlyos mulasztásnak nevezte. „Amint közlekedési balesetről kap hírt, az ügyeletes köteles értesíteni a mentőszolgálatot, a rendőrséget és a tűzoltókat. Ez esetben ez nem történt meg. A történteket elemezzük, és a tanulságok alapján dolgozzuk át a segélyhívások fogadásának módszertanát, valamint új akciós tervet dolgozunk ki az ügyeletesek számára” – mondta.

A belügyminisztérium adatai szerint évente több mint két és fél millió hívás érkezik a 112-es számra. Arról, milyen gyakran fordul elő, hogy az ügyeletesek hibáznak, nem vezetnek kimutatást.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?