Hastánc és balett a Jázminnal

JókaA tánccsoport közel öt éve alakult. „Egy jókai lány hastáncolt, és gondoltuk, miért ne lehetne Jókán is hastáncot oktatni. Szalai Kati vezetésével indult a csapat, egy év után váltottunk, és Selene lett az oktatónk.

Jóka

A tánccsoport közel öt éve alakult. „Egy jókai lány hastáncolt, és gondoltuk, miért ne lehetne Jókán is hastáncot oktatni. Szalai Kati vezetésével indult a csapat, egy év után váltottunk, és Selene lett az oktatónk. A profi hastáncos Győrből jár el hozzánk” – mesélte Csongár Kati, a csoport tagja. 2010-ben 12 lány táncolt, idővel többen elmaradtak. Ma négy hastáncos alkotja a Jázmin csoportot, néhány fellépésen vendégtaggal bővül a csapat.

A lányok különleges produkciókkal állnak színpadra, műsorukban a népi, az orientális táncok és a balett elemei is megtalálhatók. „A hastánc Kairóból ered, mi viszont az egész arab világ táncai közül válogatunk, amibe beletartozik az iraki és az alexandriai tánc is, ezért nem hastánccsoportnak nevezzük magunkat. A hastánc mellett balettfúziókat táncolunk. Nemcsak a mozgás, hanem a zene is kevert, és ez nagyon megfogja a közönséget. Különösen a ritmikus dobszólókat szeretik” – folytatta a fiatal táncos. Csongár Katitól megtudtuk, műsorukkal történeteket mutatnak be a közönségnek. Példaként egy alexandriai táncot említett. „Rövid virágos ruhákban táncoljuk egy súlyos fekete kendővel. A tánc a temperamentumos alexandriai nőkről szól, akiknek az előírások miatt nehéz fekete kendőt kellett viselniük. A hölgyek azonban olyan szorosan maguk köré tekerték, hogy sokkal többet mutattak magukból. Ez a tánc a csábításról szól. A balettben a jó és a rossz kettősségének a bemutatására koncentrálunk” – mondta Kati.

Elsősorban községi rendezvényeken, születésnapokon és gálákon találkozhatunk a Jázmin Orientális Tánccsoporttal. A lányok rendszeresen szerepelnek nemzetközi versenyeken. Liptószentmiklósról ezüst-, Budapestről arany-, Sopronból arany- és ezüstéremmel tértek haza. Csongár Kati hangsúlyozta, hogy a csoport tagjai mindig jókedvűek, ebben különböznek a többi hasonló táncegyüttestől. Katitól megtudtuk, eddig csak jó visszajelzéseket kaptak a közönségtől. „Az emberek tudják, hogy ez művészet, amihez nem szabad hozzáérni” – jegyezte meg a táncos.

Legközelebb a diószegi Dióhéj citerazenekart mutatjuk be.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?