<p>Garamkövesd. Lábik János párkányi festőművész kiállítása volt az idei Gyurcsó István Emléknap záróakkordja. A tájképei által ismertté vált művész jubileumi tárlatán meglepte tisztelőit. Absztrakt képeivel egy egészen új arcát mutatta meg a közönségnek.</p>
Gyurcsó Istvánra emlékeztek szülőfalujában
GULYÁS ZSUZSANNA
A kiállítás résztvevői meg is vásárolhatták az alkotásokat. „A bevétellel egy kiadvány megjelenését támogatják, az album komplex módon mutatja be Lábik János életútját és művészetét” – mondta Elzer János, Garamkövesd polgármestere.
A község idén 19. alkalommal rendezte meg a Gyurcsó István Emléknapot, amelynek elmaradhatatlan része a szavalóverseny. „A résztvevők idén meglepték a zsűrit, mert a vers mellett sokan prózával is készültek. Ezért úgy döntöttünk, hogy a versenyt jövőre próza kategóriával bővítjük” – árulta el a polgármester. A szavalóversenyt író-olvasó találkozó követte, melynek idei vendége Juhász Katalin és Keserű József volt. Az emléknap alkalmával minden évben átadják a Gyurcsó István Alapítvány által felajánlott ösztöndíjat is, ezt idén Csapszky Szandra vehette át Huszár Lászlótól, a dunaszerdahelyi Csemadok Művelődési Intézetének igazgatójától. A koszorúzással egybekötött megemlékezést követte a tárlatmegnyitó, melyen a Fehér Akác énekkar, a párkányi Szivárvány énekkar, Gardenő Klaudia, Góra Zoltán és Juhász Gyula is köszöntötte a jubiláló Lábik Jánost.
A kiállítást Prokopp Mária művészettörténész, egyetemi oktató nyitotta meg, aki beszédében kiemelte Lábik fiatalos lendületét és azt a képességét, hogy nyolcvanévesen is gyermeki kíváncsisággal és őszinteséggel tud rácsodálkozni a világra.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.