Győzelemmel búcsúztak

Komárom. Szombaton délután eső áztatta, mély talajon játszották a III. liga nyugati csoportjának komáromi párharcát, amely a papírformának megfelelően a hazaiak győzelmével fejeződött be.

A III. liga nyugati csoportjának komáromi mérkőzésén szikrázó párharcok szemtanúi voltak a nézőkMilan Drozd felvételeAz 5. percben Dobrý faképnél hagyta Filínt, beadásáról azonban Konc lemaradt. Kamendy lövését a vendégek kapusa, Kosiba hárította. A 22. percben a hazaiak kapuja előtt Masarovič kapkodta el a ziccert, a túloldalon Konc sem járt sikerrel. Poruba akciójánál már-már gólt kiáltottak a nézők, ám ismét csalódniuk kellett. A 28. percben Tot mesterien találat Dobrý elé, s a Duna-partiak befejező csatára esélyt sem adott Kosibának a közbeavatkozásra. Később Kökényesi növelhette volna a KFC vezetését, Filín azonban még idejében közbelépett. A 31. percben nagyot tévedett az egyébként részrehajlás nélkül ítélkező játékvezető, aki Filín szabályszerű becsúszó szereléséért 11-est ítélt a komáromiak javára. A büntetőt Konc higgadtan értékesítette. Az első félidő hajrájában Hrubý szépíthetett volna, ám fejese gyengére sikeredett. Fordulás után Kršteňanský hibázott góllal kecsegtető helyzetben. Az 56. percben Dobrý akciója végén Poruba állította be a végeredményt. A folytatásban már ugyanis érintetlen maradt Kosiba hálója, aki bizony fellélegzett Konc fejese, Král lövése és Zlatohlávek kapufája után. Győzelemmel búcsúztak el szurkolóiktól a komáromiak, akik újonc létükre a tabella 5. helyéről várják a pontvadászat szerdai zárófordulóját.

KOMÁRNO–BÁNOVCE 3:0 (2:0). Gólok: Dobrý (28.), Konc (31 – 11-esből), Poruba (56.). Sárga lap: Kosiba. Játékvezető: Frič, 200 néző. A komáromiak a következő összeállításban játszottak: Molnár (72. Peltzner)–Podlucký, Tot (53. Uzola), Zlatohlávek, Kökényesi, Kršteňanský Zd., Poruba, Kamendy (64. Bazinský), Král, Dobrý, Konc. (md)