Gólképtelen érsekújváriak

Érsekújvár. A III. liga nyugati csoportjának több egykori élvonalbeli játékossal megerősített újonca újabb három pontot szerzett, miután idegenben győzte le az érsekújváriak alaposan megfiatalított kollektíváját.

A vendéglátók hálóját már a nagyszombatiaktól kölcsönbe kapott Rybánsky őrizte, aki az első negyedórában előbb Hrnčár szabadrúgását, majd Čambal lövését hárította. A 17. percben a lapási Čeman lövése csupán hajszállal szállt mellé. A folytatásban a vendégek kapuja is veszélyben forgott. Mlynár egyedül tört ki, Ondrejičkával ütközött, ám a játékvezető továbbot intett. Trnka erős lövése mintegy fél méterrel kerülte el a vendégek kapuját. Szünet után ismét a lapášiak ragadták magukhoz a kezdeményezést. A 49. percben Pavlovič lövése a kapufát érintve hagyta el a pályát. Az 56. percben Rebra fejese landolt az újváriak hálójában. A Nyitra partiak nem csüggedtek, beszorították a vendégeket. A 80. percben a hazai szurkolók már-már gólt kiáltottak, Hamar lövése centiméterekkel süvített el a jobb kapufa mellett. Ezt követően Sebestyéni hét méterről Ondrejička kezébe fejelte a labdát. A túloldalon Ševčík célzott fejjel pontatlanul. FKM NOVÉ ZÁMKY–OFK LAPÁŠ 0:1 (0:0). Góllövő: Rebra (56.). Sárga lap: Hamar, Holka, ill. Pavlovič. Játékvezető: Laco, 550 néző. FKM N. ZÁMKY: Rybánsky– Orosi, Döme, Hamar, Holka, Sepeši, Horňáček, Andrášik, Sebestyéni, Mlynár (72. Mach), Trnka. (nn)