Gazdasági növekedés Nagyszombat megyében

ÚJ SZÓ-INFORMÁCIÓNagyszombat/ Dunaszerdahely.

ÚJ SZÓ-INFORMÁCIÓ

Nagyszombat/ Dunaszerdahely. A hivatalos statisztikák szerint a húsznál több személyt foglalkoztató vállalatok 2012 első felében 5 196,5 millió eurós forgalomnövekményt mutatnak ki Nagyszombat megyében, ami az előző év azonos időszakához viszonyítva 6 százalékos emelkedés.

A legjobb eredményeket a Nagyszombati és a Galántai járás tudja felmutatni 1 823,5, illetve 1 770,2 millió eurós növekménnyel. Legerőteljesebben a számítás- és elektrotechnikai, valamit az optikai termékeket előállító cégek forgalma nőtt, ezek képezték a megyei szinten kimutatható növekmény 36,3%-át. A gépjárműgyártás 24,2, míg a fémmegmunkáló ipar 9,4%-kal részesedik a pozitív gazdasági eredményben. Az élelmiszeripar részesedése 6,1%-ot, a gépiparé pedig 4,1%-ot tesz ki. Legsikeresebbek a külföldi vállalatok, amelyek a növekmény 67,1%-át termelték ki, míg a nemzetközi tőkerészesedésű magánvállalatok 21,6%-kal képviseltették magukat. A hazai kézben levő cégek 10,5, az önkormányzati tulajdonban levők 0,4%-ban részesedtek a növekményben. A szövetkezeti tulajdonúak 0,3, az állami tulajdonúak mindössze 0,1%-ban részesednek a forgalomnövekményben. Kiviteli forgalom terén a Galántai járás a legerősebb 39,9%-kal. (ŠÚ SR, la)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?