Több járásban narancs riasztás lép életbe.
Fokozódik a kánikula: holnap már 35 fok fölé emelkedik a hőmérséklet
Csütörtökön is folytatódik a kánikula. A Szlovák Hidrometeorológiai Intézet (SHMÚ) másodfokú, narancssárga hőségriasztást adott ki teljes Pozsony megyére, valamint Nagyszombat és Nyitra megye nagy részére, továbbá a Korponai (Krupina) és a Nagykürtösi járásra.
Az említett térségekben a nappali csúcshőmérséklet elérheti vagy akár meg is haladhatja a 35 Celsius-fokot.
Elsőfokú, citromsárga riadó lesz érvényben Trencsén megye egészében, Besztercebánya megye szinte összes körzetében, illetve Kelet-Szlovákiában a Tőketerebesi, a Nagymihályi és a Szobránci járásban. A levegő hőmérséklete ezekben a régiókban 33 Celsius-fok környékén fog mozogni árnyékban.
A készültség délben lép életbe, és várhatóan délután 6 órakor jár le.
Ezt olvasta már ?
Nem megfelelő a hozzászólás?
A szabályokat sértő hozzászólás jelentéséhez jelentkezzen be, vagy töltse ki az űrlapot.Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.