Pfeiffer Gyula, a Budapesti Operettszínház zenei igazgatója, Varga Anna, a komáromi Városi Művelődési Központ igazgatója, Kiss B. Atilla, Keszegh Béla és Molnár Attila a komáromi sajtótájékoztatón (A szerző felvétele)
Értékes díjakért folyik a verseny
Tizenegyedszer hirdette meg a város a Nemzetközi Lehár Ferenc Operett Énekversenyt, amelynek szakmai felügyeletét harmadik alkalommal vállalta a Budapesti Operettszínház.
Az operett műfaj nemzetközi népszerűsítése és új tehetségek felfedezése céljából háromévente megrendezett versenyre primadonna (drámai és lírai szoprán), bonviván (hőstenor és lírai tenor), valamint szubrett–buffó páros kategóriákban lehet nevezni, legkésőbb március 20-ig. Kiss B. Atilla Kossuth-díjas operaénekes, a zsűri elnöke – aki február elsejétől tölti be a Budapesti Operettszínház főigazgatói posztját – a komáromi sajtótájékoztatón úgy fogalmazott: a fiatal tehetségek számára motivációt jelent egy-egy színvonalas, nemzetközi versenyen való megmérettetés; az operett műfajában pedig ez a verseny az egyik ilyen ritka lehetőség. Keszegh Béla, Észak-Komárom polgármestere rámutatott, hogy Komárom számos zenei nagysággal büszkélkedhet, akik itt születtek, vagy életük egy szakaszában itt tevékenykedtek – Lehár Ferenc mellett Beliczay Gyulát, Egressy Bénit és Seress Rezsőt említette –, nekünk pedig meg kell tanulnunk még jobban ápolni emléküket, és rajtuk keresztül a várost is népszerűsíteni a nagyvilágban. A sajtótájékoztatón részt vett Molnár Attila, Dél-Komárom polgármestere is, aki elmondta, a két Komárom kapcsolatának szorosabbra fűzéséhez jól illeszkedik a Lehár-kultusz ápolása is. Dél-Komárom anyagilag is hozzájárul a verseny megszervezéséhez.
Az érdeklődők a www.operetta-competition-lehar.sk oldalról tölthetik le a jelentkezési lapokat. Az elődöntők, azaz a nemzeti selejtezők március–április folyamán zajlanak, a tervek szerint Magyarországon, Szlovákiában, Csehországban, Lengyelországban, Oroszországban és Romániában lesz egy-egy elődöntő, amelyekre azonban más országokból is jelentkezhetnek versenyzők. Konzervatóriumi vagy zeneművészeti főiskolai végzettség nem feltétel, a versenyben való korábbi részvétel sem kizáró ok, a korábbi győztesek jelentkezését viszont nem fogadják el. Bajkai Csengel Mónika főszervezőtől megtudtuk, az elődöntőkön általában 80–90 énekes vesz részt, közülük 35–40 kap meghívást a középdöntőbe, amit már Komáromban tartanak. Idén május 3–4-én lesz a középdöntő és május 6-án a döntő. A legjobbak részt vesznek a Budapesti Operettszínház május 6-i gálaestjén. A döntő nyilvános, és a közönség is szavazhat kedvencére. A verseny fődíja 3000 euró, kategóriánként az első díj 1000, a második díj 500 euró. Különdíjként érékes tárgyi jutalmakat és fellépési lehetőségeket is felajánlanak a szervezők.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.