Kassa. Szlovákia stratégiai célkitűzései között a Kínai Népköztársasággal folytatott gazdasági és kereskedelmi kapcsolatok kiépítése is szerepel.
Rudolf Bauer, a megyei önkormányzat elnöke arról számolt be, hogy a kínai küldöttekkel ismertették a befektetési lehetőségeket megyéjükben, s megegyeztek, hogy egy perspektivikusan fejlődő kínai régióval Kelet–Szlovákia hajlandó partneri kapcsolat kiépíteni.
Cao Baijun, a CECC elnöke közölte, reális lehetőséget lát a vállalkozói együttműködések feltételeinek megteremtésére. Arra az újságírói kérdésre, hogy a partneri kapcsolatok kialakítását nem nehezíti-e meg Kína politikai berendezkedése, Cao Baijun azt válaszolta, a külföld bizalmatlansága Kínával szemben legalább másfél évtizede megszűnt, s ez azoknak a reformoknak köszönhető elsősorban, amelyeket a gazdasági életben bevezettek. S hogy ma már Kínától sem áll távol a piacgazdaság fogalma, azt az bizonyítja a legjobban, hogy amerikai vállalkozók évente 30 milliárd dollárt fektetnek be kínai vállalkozásaikba, s hasonlóan cselekszenek más tőkés hatalmak is. Úgy tűnik, ebbe a sorba most már Szlovákia is beáll, hiszen ősszel 20–30 főből álló kínai vállalkozói csoport fogadásáról állapodtak meg, ami ténylegesen előmozdíthatja az üzletkötést, a vállalkozások és a befektetések megalapozását.
Cao Baijun szlovákiai látogatását befejezve ma már Brüsszelben tárgyal, utána pedig Németországba utazik, s csak aztán tér vissza Kínába.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.