Egy téves szavazaton múlt az új tárgyalási rend Komáromban

Komárom |

<p>Az egyik képviselő figyelmetlensége, félreszavazása miatt nem fogadták el az önkormányzat új tárgyalási rendjét.&nbsp;Mivel a képviselő nem kért azonnal újbóli szavazást, utólag nem lehet módosítani az eredményt.</p>

Feszty Zsolt képviselő a néhány nappal a szeptember 8-i ülést követően elektronikus levélben értesítette a polgármestert, a két alpolgármestert és az anyagot előterjesztő Vetter János képviselőt, hogy eredeti szándéka ellenére az igen gomb helyett tévedésből a tartózkodik gombot nyomta meg. A határozat 12 igen és 12 tartózkodás mellett nem kapta meg a többség támogatását, magyarán: egy szavazaton múlt az elfogadása.

Az új tárgyalási renddel a beterjesztő azt szerette volna elérni, hogy hatékonyabbá váljon a testület munkája. Komáromban ugyanis általában két, de esetenként akár három napig tart, míg megtárgyalnak minden napirendi pontot. Ez részben a képviselők parttalan hozzászólásai miatt van így – amit 5 percben korlátozott volna az új tárgyalási rend. A vitában felszólaló Feszty Zsolt is a határozat elfogadása mellett érvelt, mégis másként szavazott. „Az én hibám, ami történt, csak azzal tudom magyarázni, hogy fáradt voltam, többórás tanácskozáson voltunk már túl. A módosító javaslatoknál általában tartózkodtam, és figyelmetlenségből a végső szavazásnál is a tartózkodás gombot nyomtam meg – fejtette ki a képviselő. – Sajnos, ott helyben nem voltam elég erélyes, csak a mellettem ülő társamnak jeleztem, hogy hibáztam, új szavazást viszont nem kértem. Mindezt a levelemben megírtam a városvezetésnek, arra kérve őket, vizsgálják meg, van-e valamilyen jogorvoslati lehetőség. Levelemre a mai napig nem kaptam választ. A városvezetés álláspontját az egyik helyi hetilapból kellett megtudnom, amit nem tartok korrekt hozzáállásnak a részükről.”

Szitás Péter, a polgármester titkárságvezetője lapunk kérdésére elmondta: Feszty Zsolt hivatalos választ még nem kapott levelére, de a törvényi határidőn belül megküldik neki a választ. „Új szavazás elrendelésére elméletileg akkor van lehetőség, ha egy képviselő a szavazást követően, amint az eredmény megjelenik a kivetítőn, azonnal jelzi az ülés vezetőjének, hogy tévedés, esetleg technikai probléma történt. A képviselő ebben az esetben nem jelezte a polgármesternek, hogy rossz gombot nyomott. Napokkal a szavazás után természetesen nincs lehetőség módosítani az eredményt. Ha ilyen panasznak helyt adnánk, a későbbiekben bármelyen szavazás eredménye utólag módosítható lenne, ami elképzelhetetlen és egyben törvénytelen” – mutatott rá Szitás Péter.

Vetter János a történtek ismeretében sem tartja valószínűnek, hogy egyhamar újból benyújtja javaslatát a tárgyalási rend módosítására. „Sokat dolgoztunk az anyag előkészítésén, a vita során mindenki elmondta véleményét, aztán így vagy úgy szavazott. Egy ideig nem akarok foglalkozik ezzel a kérdéssel” – mondta. Feszty Zsolt ugyanakkor – a kidolgozóval konzultálva – hajlandó lenne ismét a testület elé terjeszteni a beadványt.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?