A rendőrség vizsgálatot indított az ügyben.
Súlyos közúti balesethez riasztották a fővárosi közlekedési rendőröket: vasárnap este 10 óra körül bejelentést kaptak arról, hogy Pozsonyligetfaluban (Petržalka), az Osuský utcában egy autó elütött két személyt.
A Pozsonyi Kerületi Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint egy 42 éves férfi a BMW X5 típusú gépkocsiját vezetve egy lakóház előtti parkolóban nekiütközött egy Kia Proceednek, majd egy füves részre hajtott, ahol elgázolt egy 11 éves lányt és egy 24 éves nőt, végül egy fának csapódott, amelynek következtében az autó a tetejére borult.
A balesetben mindkét gyalogos súlyos, azonnali kórházi beavatkozást igénylő sérüléseket szenvedett.
Az egyik sebesült a 24 éves Denisa Hurban Baránková, a szlovák női íjász válogatott tagja volt. A sportoló a Szlovák Íjászszövetség (SLZ) Facebookon közzétett tájékoztatása szerint hétfőn reggel belehalt a sérüléseibe.
A BMW sofőrjének alkoholtesztje negatív lett. Az ügyben a pozsonyi rendőrség közlekedési osztályának illetékes nyomozója testi sértés bűntettének gyanúja miatt büntetőeljárást indított.
Ezt olvasta már ?
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.