Eddig mindenki kijutott a Kalickából

Komárom |

<p>Az egyre népszerűbb szabadulós játékot már Komáromban is ki lehet próbálni.&nbsp;</p>

Baráti társaságoknak, családoknak, munkahelyi csoportoknak remek kikapcsolódási lehetőséget, szórakoztató programot jelent a tájainkon is egyre népszerűbbé váló szabadulójáték, amit néhány hete már Komáromban is ki lehet próbálni. A játék a kedvelt számítógépes roomescape és point and click programok továbbfejlesztett, valós térbe (real life) helyezett változata, amely során játékosoknak logikai vagy ügyességi feladatok segítségével kell kijutniuk egy zárt térből. 

A komáromi pedagógus házaspár, Tóth Gábor és Matyi Gabriella „kinőtt” lakását alakította át Kalickává, és hozta létre a régió első szabadulószobáját. „Félig a lelkesedés, félig a ’mit kezdjünk az üres lakással, ami a szívünkhöz nőtt, és nem szeretnénk eladni’ kényszere adta, hogy rendezzünk be itt egy szabadulós játékot – árulta el a matematika-fizika szakos Tóth Gábor. – Amikor az ötlet megszületett, az egyes feladatok kitalálása már ment szinte magától, elég volt hozzá egy Komárom és Pozsony közti vonatútnyi idő. Persze, korábban mi is több szabadulós játékot kipróbáltunk, de nem akartam abba a hibába esni, hogy görcsösen ragaszkodom az ott látottakhoz, tapasztaltakhoz. A miénk talán annyiban egyedi, hogy jól reagál a tér specifikusságára, van néhány díszítő elem, amelyek annyira hozzátartoztak a lakáshoz, hogy azokat beépítettük a játékba is. Nincsenek viszont ijesztő, veszélyes dolgok, speciális hangeffektusok, a játékélmény elsősorban az ötletességen, a kreativitáson és a csoporttagok kommunikációján múlik.” 

A Kalicka további specifikuma, hogy itt nincs időkorlát, nem stresszelik azzal a játékosokat, hogy egy előre megszabott időkereten belül kell kiszabadulniuk, ami, ha nem sikerül, kudarcot jelent. Itt mindenkinek sikerélményben lehet része. „Kívülről, kamerán keresztül figyeljünk a benti történéséket, ha nagyon megakadnak, picit besegítünk, egy-egy jól irányzott kérdéssel, tanáccsal lendítjük tovább a játékosokat – magyarázta Tóth Gábor. – Sokszor elég annyit mondani, hogy most üljetek le, gondoljátok át, beszéljétek meg, mi történt eddig és hirtelen összeállnak a puzzledarabok. Nagyon érdekes megfigyelni, hogy 10–15 perc elteltével milyen jól kialakul a természetes munkamegosztás, miként kommunikálnak a csapat tagjai. Kiváló csapatépítő tréning ez a játék.” 

Az ideális csapatlétszám 3–5 fő, de már ketten is tudják játszani, egyedül viszont nem lehet megoldani. Korosztályi megkötés nincs, bár Tóth Gábor szerint kell hozzá bizonyos érettség, 13–14 évtől ajánlott, tájainkon leginkább a húszas-harmincas éveikben járók körében kedvelt. Nem kell hozzá lexikális tudás, inkább józan paraszti ész és játékos lelkület. A Kalickából az eddigi tapasztalatok szerint másfél–két óra alatt szabadultak ki a játékosok, de volt csapat, amelyiknek nem egész egy óra alatt sikerült. De tényleg nem az időrekord a fontos, hanem az, hogy mindenki élvezze, jól szórakozzon, a végén pedig sikerélménnyel gazdagodva távozzon.

A játékra a Kalicka Facebook-oldalán lehet jelentkezni.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?