Duna–konferencia Esztergomban

<p>Esztergom. Esztergomban tanácskoztak a Duna vízgyűjtő területéhez tartozó országok képviselői. A nemzetközi konferencia napirendi pontjai között szerepelt a közigazgatás, a kultúra és a civil szervezetek együttműködése is.</p>

GULYÁS ZSUZSANNA

Az Európai Unió Duna Régió Stratégiája a Duna vízgyűjtő területéhez tartozó régiók és országok makroregionális fejlesztési stratégiája és akcióterve. Egyszerre célozza a dunai makrorégió fenntartható fejlesztését, természeti területeinek, tájainak és kulturális értékeinek védelmét. A stratégiára éppen ezért Közép-Európa szimbólumaként is tekinthetünk. Az együttműködési szerződés alappillérei: a Duna összekapcsolása a többi régióval, a környezetvédelem, a jólét megteremtése és a Duna régió megerősítése.

Az Esztergomban megrendezett konferencia a River Show projekt első állomása volt. A projektet az Európai Duna Akadémia (Németország), a Foster Europe Alapítvány (Ausztria), a Danube Civil Society Forum és a Dunamenti Régiók és Városok Tanácsa hívta életre. Célja a közigazgatásban dolgozók, illetve a projekt iránt érdeklődő intézmények és magánszemélyek tájékoztatása volt. Esztergomban magyarországi és külföldi szakemberektől kaphattak tájékoztatást és segítséget az önkormányzatok, a kulturális szektor és a civil szervezetek képviselői.

A résztvevők az EU Duna Régió Stratégiájáról szóló általános tájékoztatás után három tematikus workshopon vehettek részt, ahol lehetőségük volt a párbeszédre és tapasztalatcserére is. A vitaindító beszélgetésben részt vett Peter Langer Ulm és Neu-Ulm Duna -megbízottja, Stefan August Lütgenau, a Danube Civil Society Forum elnöke és Méhes Márton, a Collegium Hungaricum Wien igazgatója. A konferenciát Tétényi Éva, Esztergom polgármestere nyitotta meg. A tanácskozáson Párkányt Ján Oravec polgármester és Kornélia Slabáková alpolgármester képviselte.

Daniela Stojkovic Jovanovic, a Danube Civil Society Forum alelnöke a civil szervezetek hálózatban működésének fontosságáról és az alulról építkező programok szükségességéről beszélt. Méhes Márton, a Collegium Hungaricum Wien igazgatója kiemelte: a térség kulturális fejlesztéseihez a turisztikai attrakciók és a kortárs művészetek támogatása is szorosan hozzátartozik. Az esztergomi konferencia a projekt első állomása volt. Hamarosan más Duna menti városokban is szerveznek hasonló találkozót, a tapasztalatokat pár hónap múlva összegzik.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?