Drámai végjáték

Nagymihály. Rendkívül színvonalas presztízstalálkozó szemtanúi voltak a futballrajongók szombat délután a nagymihályi futballstadionban, ahol a harmadik helyezett hazaiak az újdonsült bajnokot látták vendégül.

A vendéglátók számára jól kezdődött a párharc, hiszen támadásaiakat már a 13. percben siker koronázta. Ruskovský hosszú indításával Devečka húzott el a szélen, erős beadását a jó ütemben érkező Kozár a bal felső sarokba lőtte. A Bukocel játékosai nem csüggedtek, a 22. percben Kubalík gólpasszáról Bumbera csupán egy hajszállal maradt le. Néhány perc elteltével Nemčík növelhette volna a Zemplín vezetését, Capík pontos ívelését azonban öt méterről a kapu mellé bólintotta. A 37. percben ugyan Kozár ismét a kapuba talált, ám a játékvezető a találatot megelőző jelenetnél hazai szabálytalanságot látott. A 44. percben Capík bombáját Suchý, a listavezető kapusa üggyel-bajjal hárította. Szünet után is jobbára a nagymihályiak játszottak enyhe mezőnyfölényben. A 61. percben Kozár átadását az őrző nélkül maradt Capík képtelen volt lekezelni, s odalett a góllal kecsegtető helyzet. A 74. percben Suchý jó érzékkel védte Uhľar csípős lövését. A folytatásban jobbára a két tizenhatos között pattogott a labda, a csapatok talán a finisre tartogatták az erejüket. A meccs végén igazi focidráma zajlott a zöld gyepen. A 87. percben szabadrúgáshoz jutottak a vendégek. A labdát Oslovič, a Bukocel védője a jobb alsó sarokba bombázta. Védhetetlen lövés volt ez a javából. Egy perc elteltével ismét vezethettek volna Jozef Štafura tanítványai. Kubalík a 16-oson belül felrúgta Capíkot, a megítélt büntetőt azonban Niang a kapufára rúgta. Ezzel még korántsem értek véget az izgalmak. Már javában túlóráztak a csapatok, amikor egy szögletrúgás után Capík ívelte be a labdát a vendégek kapuja elé, Kiršner pontos fejese a hálóban landolt. Michalovce–Vranov 2:1 (1:0). Gólok: Kozár (13.), Kiršner (90.), ill. 87. Oslovič. Sárga lap: Capík, ill. Vožný, Sopko. Játékvezető: Knut, 300 néző. Michalovce: Komenda–Kiršner, Niang, Nemčík, M. Adam–Uhľar (83. Geroč), Capík, Marcin, Devečka–Ruskovský, Kozár (90. M. Žarnay). Vranov: Suchý– Chmura (63. Sopko), Oslovič, Kubalík, Matta–Komár (53. Vagašský), Jenčko, Hajduch, Vožný–Palenčík, Bumbera (46. Hudák). (kr, ái)