Döntetlen a rangadón

Felsőpatony. A nyugat-szlovákiai V. liga déli csoportjában közepes iramú és színvonalú búcsúi régiórangadó zajlott tegnap délután a felsőpatonyi futballpályán. A sportszerű légkörben lejátszott patonyföldi presztizstalálkozó további pozitívuma, hogy 600 néző izgulta végig.

A felsőpatonyiak csatárát két dióspatonyi védő próbálja meg elválasztani a labdától a döntetlennel végződött régiórangadónÖrzsik Ödön felvételeA veretlen vendégek csapatából hiányzott a négy sárga lap miatt kényszerpihenőre szorult Csicsai Kornél, a hazaiaknál viszont csatasorba állt az utóbbi napokban sérüléssel bajlódó Boda és Pollák is. Az első negyedórában a vendéglátók veszélyeztettek többet. A 2. percben Méhes szabadrúgása csupán centiméterekkel kerülte el a bal alsó sarkat. A 16. percben P. Ďurica hibázott gólhelyzetben. A folytatásban Méhes kapáslövését hatástalanította Póda. A 22. percben a gólvonalról mentettek a vendégek védői. A felsőpatonyiak hálóőrét G. Majoroš, P. Ďurica és Mészáros M. lövései nyugtalanították. Gólnélküli első félidő után a vendégek szereztek vezetést a 47. percben. Stano Lieskovský 30 méteres átadását a túloldalon P. Ďurica kezelte le, aki az ötösről védhetetlenül bombázott a hálóba. Az Urvay-legénység az 52. percben Botló révén kiegyenlített. A hazai csatár egy kiugratást követően közelről volt eredményes. Az 57. percben a hazai védők a 16-oson belül buktatták Sercel Gyurkát. Vanyo játékvezető nagy meglepetésre a büntetőterületen belül történt szabálytalanságért szabadrúgást (!) ítélt a dióspatonyiak javára. A pontrúgásból Nagy Péter ismét vezetéshez juttatta csapatát. Ennél az esetnél a hazaiak sem álltak a helyzet magaslatán. Ezt követően az élvonalat is megjárt hazai gólzsák, Méhes Mátyás percei következtek. A 73. percben le-adott kapáslövését még Póda kivédte, a 75. percben azonban már tehetetlennek bizonyult. Méhes kimozdult a védők gyűrűjéből és esélyt sem adott Pódának a közbeavatkozásra. Ez volt egyébként a góllista éllovasának 11 idénybeli találata. A találkozó hajrájában az eredmény már nem változott. HORNÁ POTÔŇ-ORECHOVÁ POTÔŇ/DAC B 2:2 (0:0). Góllövők: 52. Botló, 75. Méhes, ill. 47. P. Ďurica, 57. Nagy P. Sárga lap: Méhes, Boda, ill. Lieskovský. Játékvezető: Vanyo M., 600 néző. H. POTOŇ: Kriška, Botló, Cigláň, Rácz P., Vízent, Boda, Miklós A. (46. Rigó M.), Hasprún, Kramarčík (65. Straka S.), Méhes, Pollák (89. Kántor). O. POTOŇ/DAC B: Póda–Sercel Krisztián, Horváth T., Lelkes M., Ščasný, P. Ďurica (89. Varga P.), Nagy P., G. Majoroš, Mészáros M. (72. Piros A.), Lieskovský, Sercel György.