Bősön nem a menekülttáborra

Érvényes volt a vasárnapi bősi népszavazás, a lakosok közel hatvan százaléka részt vett a referendumon.BősA szervezők és a helyiek elégedettek az eredménnyel, még ha az nem hatja is meg a belügyminisztériumot. A szavazók 96 százaléka ellenezte, hogy ideiglenes menekülttábor nyíljon Bősön.

Érvényes volt a vasárnapi bősi népszavazás, a lakosok közel hatvan százaléka részt vett a referendumon.

Bős

A szervezők és a helyiek elégedettek az eredménnyel, még ha az nem hatja is meg a belügyminisztériumot. A szavazók 96 százaléka ellenezte, hogy ideiglenes menekülttábor nyíljon Bősön. „Közel hatvanszázalékos volt a részvétel, ez megfelelő. Örülök, hogy a lakosok többsége nemmel szavazott, kinyilvánítottuk, hogy nem akarunk menekülteket a községbe” – nyilatkozta lapunknak Jakus Zoltán, a menekülttábor ellen tiltakozó aláírásgyűjtés szervezője.

86-an a tábor mellett

Fenes Iván, Bős polgármestere elmondta, magasabb részvételi arányra számított. „Azt gondoltam, többen eljönnek szavazni, de tekintettel arra az ellenszélre, ami megelőzte a népszavazás előkészítését, hogy úgysincs értelme és felesleges a hisztéria, megnyugtató a részvételi arány” – közölte a polgármester. 2501-en szavaztak a menekülttábor megnyitása ellen. 86 lakos egyetértett a belügyminisztérium terveivel. „A szavazók négy százaléka nem utasítja el a menekülttábor létesítését, ők minden bizonnyal nem értették a feltett kérdést – tette hozzá Fenes. – Egyelőre senki nem keresett meg bennünket az eredménnyel kapcsolatban. Leveleket és közleményeket írunk az illetékes hivataloknak” – mondta a polgármester.

Nincs meglepetés

A bősiek számára nem meglepő az eredmény. Sokan találgatják, hogy ki lehetett az az alig száz ember, akiket nem zavarnának a menekültek a faluban. „Nem is számítottam más eredményre, nyilvánvaló, hogy nem akarunk ide menekülteket” – mondta egy helyi lakos.

Értesüléseink szerint a hatóságok tíz rendőrt küldenének Bősre. A polgármester szkeptikus a járőrök létszámát illetően. „Nem tudom, mire elég a tíz rendőr. Teljesen más lenne a helyzet akkor, ha létrehoznánk egy helyi rendőrséget vagy polgárőrséget. A lakosok jobban megbíznak azokban, akiket ismernek” – közölte Fenes. Elmondta, ha nem sikerül helyi rendőrséget alapítani, akkor polgárőrséggel garantálják a lakosok nyugalmát. „A polgárőrök éjszaka járőröznének” – folytatta a polgármester.

A belügyminisztérium tegnapi állásfoglalása alapján a kormányzat nem áll el tervétől, Bősre már a napokban megérkezhet az első 250 menekült Ausztriából.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?