Bevált az alkoholtilalom Rimaszombatban

<p>Rimaszombat. Fél éve lépett hatályba az a helyi érvényű rendelet, mely tiltja az alkoholfogyasztást és a pirotechnikai eszközök használatát</p><p>a közterületeken.</p>

IBOS EMESE

Az első tapasztalatok biztatóak, jelentősen csökkent az italozók, ezzel együtt a rendbontások száma.

Berecz Péter, a városi rendőrség parancsnoka elmondta, másfél évig szinte tehetetlenek voltak az italozókkal szemben. Naponta több bejelentést kaptak, a legtöbb panasz a Nyugat lakótelepre, a Daxner térre és az üzletláncok környékére vonatkozott. A rendelet hatályba lépését követően fokozottan ellenőrizték a legproblémásabb helyeket, városszerte számos ellenőrzőakciót tartottak. A legtöbb esetben büntetést róttak ki, a hajléktalanoktól elvették az üveget és kiöntötték az alkoholt. Fél év alatt mintegy hetven százalékkal csökkent az ilyen bejelentések száma. Jelenleg két problémás hely van a városban, a Kaufland üzletlánc parkolója és a kultúrház környéke. Itt hajléktalanok tanyáznak. Bár őket is rendszeresen ellenőrzik és elveszik tőlük az italt, más módon nem tudnak fellépni velük szemben.

A rendelet a kiskorúakat is elrettenti a nyilvános italozástól. Az év végi bizonyítványosztáskor a városi rendőrség az állami rendőrökkel együtt fokozottan ellenőrzi a sörözőket, a pizzériákat, a bárokat. Délelőtt, délután és a késő éjszakai órákban is körbejárják a szórakozóhelyeket. Rimaszombatban és a hozzá tartozó városrészekben is járőröztek. Míg tavaly a tanév utolsó napján 12 kiskorút állítottak elő alkoholfogyasztás miatt, idén egyetlen diákot sem kaptak italozáson. Berecz Péter szerint az eredmény részben a rendeletnek köszönhető, a fiatalok meggondolják, érdemes-e megkockáztatni a 30 eurós büntetést és az eljárást. Nagy valószínűséggel a közterületek és a szórakozóhelyek helyett házibulikban és hétvégi házakban ünnepelték meg a tanév végét.

A közrendre vonatkozó helyi érvényű rendelet a város terein (a főtéren, valamint a Daxner téren és a Piactéren), a városi parkban, a Rima lakótelepen, 62 utcában, az autóbusz-megállókban, az autóbusz- és a vasúti pályaudvar területén, az óvodák és az iskolák közelében, a bevásárlóközpontok parkolójában, valamint a játszótereken és a temetők területén tiltja az alkoholfogyasztást. Ennek értelmében 30 euró büntetést róhatnak ki arra, akit közterületen italozáson kapnak.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?