Alapítványi pénzből vett számítógépen készült a silány minőségű hamis pénz

Nagybalog. Egy kétszázkoronás és egy ezerkoronás bankjegyet hamisítottak a község tulajdonában lévő, a Szociális Fejlesztési Alap támogatásából vásárolt számítógépen és nyomtatón a település közösségi központjában.

Itt készültek a hamisítványokSzekeres Éva felvételeNagybalog. Egy kétszázkoronás és egy ezerkoronás bankjegyet hamisítottak a község tulajdonában lévő, a Szociális Fejlesztési Alap támogatásából vásárolt számítógépen és nyomtatón a település közösségi központjában.

Az amatőr pénzhamisítók november 16-án buktak le, amikor a rossz minőségű hamisítvánnyal bort vásároltak egy helybéli lakostól, aki, miután észrevette a csalást, azonnal értesítette Csúr Tibor polgármestert. A polgármesterhez nem sokkal később egy hamis ezerkoronás bankjegy is elkerült, ezt a bankjegyet egy pénznyerő automatában próbálták a tettesek használni. A polgármester azonnal a rendőrséghez fordult, a számítógépet és a nyomtatót lefoglalták, a hamis bankjegyeket pedig a Nemzeti Bank vizsgálja. Az ügy pikantériája, hogy feltételezhetően szociális munkások egyikének hathatós segítségével, munkaidő után készülhettek a hamisított bankjegyek, ráadásul azokon a berendezéseken, amelyeket a helybelik a számítógépes tanfolyamon használnak.

Az amatőr pénzhamisítókat azonnal lebuktatták a rossz minőségű nyomatok. A kétszáz koronás bankjegy mérete és színe valamint a papír minősége rossz világítás mellett megtévesztette ugyan a bort árusító nagybalogi férfit, de később azonnal rájött a turpisságra. A játékgépet sem sikerült megtéveszteniük, olyan hamis ezerkoronást próbáltak behelyezni, amely két lapból, közönséges papírragasztóval volt összeillesztve. A berendezés a hamisítvány behelyezése után azonnal leállt, csak a szervizszolgálat szakemberének sikerült kiszednie belőle a rossz minőségű hamisítványt. A pénzhamisításban valószínűleg érintett községi alkalmazottat nem sikerült elérni, információink szerint éppen szabadságát töltötte ottjártunk idején. Csúr Tibor, Nagybalog polgármestere lapunknak annyit mondott, néhány hete észrevette, hogy a számítógépes rendszert nem csak munkaidőben használják, ám nem sikerült tetten érnie az illetéktelen felhasználókat. Amíg véget nem ér a rendőrségi vizsgálat és egyértelműen be nem bizonyosodik a szóban forgó munkatárs bűnössége, a polgármester nem kíván lépni az ügyben.

Ezer eurós bankjegyet kreáltak

Nagybalogon nem a mostani volt az első pénzhamisítási eset. Több mint fél évtizeddel ezelőtt néhányan egy nem létező címletű, ezer eurós bankjegyutánzatot készítettek, amit sikerült is helyben értékesíteniük. Egy idős asszonyt csaptak be vele, aki akkor három hízót és négyezer szlovák koronát adott a csalóknak. A tetteseket nem lehetett pénzhamisításért elítélni, mert nem létező címletű bankjegyet készítettek. Csupán csalásért vonta őket felelősségre az illetékes járásbíróság. (szasz)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?