A zene mágikus, sodró erejéről kapta nevét a Luxurians

Az Érsekújvári Művészeti Alapiskola növendékeinek gazdag műsorát Csehországban és Magyarországon is örömmel fogadta a közönség egy-egy sikeres fellépés alkalmával.ÉrsekújvárA Luxurians zenekart Dráfi László zenetanár alapította 1988-ban, azóta a csapat számos díjat és oklevelet kapott a hazai és a k

Az Érsekújvári Művészeti Alapiskola növendékeinek gazdag műsorát Csehországban és Magyarországon is örömmel fogadta a közönség egy-egy sikeres fellépés alkalmával.

Érsekújvár

A Luxurians zenekart Dráfi László zenetanár alapította 1988-ban, azóta a csapat számos díjat és oklevelet kapott a hazai és a külföldi versenyeken.

Gyerekek és felnőttek is tagjai a Luxurians kamarazenekarnak. Játékukkal felidézik a reneszánsz kori muzsikálás szépségét és harmóniáját. „A Játsszál csak, furulyácska! című zenei versenyt idén nyolcadik alkalommal rendezzük meg Érsekújvárban, hogy lehetőséget és teret adjunk az egyéni és csoportos furulyamuzsika kedvelőinek. Szerencsére egyre többen vagyunk ezeken a rendezvényeken” – mondta Dráfi László, a Gyermek, Ifjúsági és Felnőtt Művelődési Alapítvány elnöke. Dráfi László elmondta továbbá, hogy a luxurians szó megvilágosodást, az egykori muzsikálás örömét, újbóli felfedezését, ismételt felragyogtatását és megújhodását jelenti. A zenekar célja megismertetni a közönséggel ennek a reneszánsz kori muzsikálásnak a hangulatát és a szépségét. Újkori, modern, valamint különféle ünnepekhez illő darabokkal is folyamatosan frissítik a repertoárjukat. Európában számos Luxurians nevű csoport létezik, ami nem véletlent. A zene kedvelői egyfajta fényességként élik meg a hangok és a dallamok áramlását. Számos adventi, karácsonyi és újévi koncert, anyák napi és városi ünnepség hangulatát tették meghitté a csapat tagjai. Aranysávos minősítést kaptak a magyarországi Nyergesújfaluban és a Nyitrai lant versenyen. Dráfi László jóvoltából egyre több fellépési lehetőséget kapnak a furulyások. „Nagy ajándék a közös zenélés. Szeretnénk, ha ebben az örömben még több muzsikusnak lehetne része. Nem tartom kizártnak, hogy idővel külön zenekart alapítanak a városban élő zsidó és cigány muzsikusok. Nem boldogulnánk a város és a megye, valamint a szponzorok támogatása nélkül. Szerencsére akadnak segítőink, akik számára fontos a többnemzetiségű kultúra és a hagyományok ápolása” – mondta Dráfi László.

Az alapítvány és a zeneiskola szoros együttműködésének köszönhetően a tehetséges zenészek egyre több rendezvényen, rangos versenyen léphetnek fel itthon és külföldön.

Legközelebb a köbölkúti Vadvirág néptánccsoportot mutatjuk be.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?