A küzdelem dominált

Bacsfa. A csallóközi újonc győzelmét hozta a harmadik liga nyugati csoportjának nagy érdeklődéssel várt bacsfai találkozója, melyen a listavezető vágsellyeiek elszenvedték idei második bajnoki vereségüket.

A várakozással ellentétben a hazaiak nem erősödtek a jelenleg szabadlistán lévő szlovák válogatott Pinte Attilával, aki csupán civilben szemlélte a játéktéren zajló történéseket. A felfokozott érdeklődést tanúsítja, hogy a titánok csatájaként is beharangozott összecsapáson – a szakadó eső ellenére – 1600 szurkoló szorongott a nézőtéren. Meglepetésre a hazaiak Balla Béla nélkül léptek pályára. Hudec edző a játékos családi problémáira hivatkozva csupán csereként küldte pályára egyik legtapasztaltabb futballistáját. Ahogy ez már a rangadókon lenni szokott, inkább a nagy küzdelem dominált a játéktéren. Az első félidőben a hazaiak játszották a prímet, ennek ellenére csupán a 40. percben jutottak vezetéshez. Méghozzá egy vitatható büntetőből, melyet Lopú értékesített. Fordulás után csakhamar ismét a Vág-partiak hálójában táncolt a labda. Az 50. percben Lukáč volt eredményes. Ezt követően a vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést, kitámadtak, kapujukhoz szögezték riválisukat. Gólt azonban legnagyobb igyekezetük ellenére sem sikerült szerezniük Egy ízben a kapufát találták telibe. A hajrában már Balla is játékba avatkozott, a középpályás rutinjára igencsak nagy szükség volt a mátyusföldiek támadásainak megszűrésénél, a labda megtartásánál. Mindent egybevetve elmondhatjuk, a hazaiak teljesítették az elvárásokat, a mátyusföldi éllovas legyőzésével izgalmasabbá tették a küzdelemsorozat folytatását. BÁČ–ŠAĽA 2:0 (1:0). Gólok: 40. Lopú (11-esb#l), 50. Lukáč. A mérk#zést 1600 néző előtt Santa vezette. Sárga lap: Bodrogi, Lukáč, ill. Lőrinc. BÁČ: Bombiak–Nincz, Albert T. Slicho, Bodrogi, Cisár, Szíjjártó (85. Sepeši), Lukáč (78. Balla), Nagy, Števica, Lopú. ŠAĽA: Valenský– Lancz, Vencel, Mikla, Prúčny, Gašparík, Molnár, Čirik (71. Kollárik), Lőrinc, Lalák (83. Oláh), Andódi. (sd)