A bakai kispad ereje

Baka. A nyugat-szlovákiai IV. liga délkeleti csoportjának 4. fordulójában rendhagyó módon szombaton délután fogadták bősi riválisukat a bakaiak. A településen ugyanis falunap volt, melynek sportos kicsúcsosodását a közönségvonzó régiórangadó jelentette.

Szombat délután gólzáporos győzelmet arattak a bakaiak (világos mezben) a bősi riválisuk elleni rangadónSomogyi Tibor felvételeA szervezők és a szurkolók is megtalálták számításukat. A párharcot ugyanis ezer (!) futballrajongó izgulta végig, akik sok szép jelenetet, hat gólt láttak a mérkőzésen. Mindkét együttes szakvezetője kénytelen volt nélkülözni az előző fordulóban kiállított, büntetését töltő játékosait. A bakaik trénere Szaban Tibor nem küldhette csatába Pozort, Turzát és Zimát, a vendégeknél Horváth Lászlót hiányolták. A bakai kispad erejét igazolja, hogy a tartalékok képesek voltak pótolni a meghatározó egyéniségeket. A bősiek csupán az első félórában voltak képesek lépést tartani a favorittal. Ebben a szakaszban Oravec és Ďuriš két ízben került góllal kecsegtető helyzetbe, ám pontatlanul céloztak. A 40. percben Najman egyedül tört kapura. Liszkai, a bősiek rutinos védője elkaszálta őt, Kiss játékvezető ugyan büntetőt ítélt a hazaiak javára, ám a sárga lapot nem húzta elő a zsebéből. A hazaiak szerint éppen azért, mert a vétkesnek már előzőleg egyet felmutatott... A tizenegyest Ďuriš higgadtan értékesítette. Fordulás után beindult a bakai henger. Hat perc alatt öt ziccert dolgoztak ki a vendéglátók, ezekből háromszor húztak hasznot. A találkozó legszebb jelenete a 48. percben került a jegyzőkönyvbe. A sérüléséből felépült Tóth Feri 35 méterről leadott szabadrúgása a felső lécről a mezőnybe pattant. Ha bemegy, szépségdíjas találat lett volna a javából. A 49. percben Najman szögletét Matus nyolc méterről a léc alá vágta. Két perc elteltével Berényi Ďuriš elé tálalt, aki mintegy 20 méterről a jobb alsó sarokba durrantott. Az 54. percben Najman egyedül robogott kapura, önzetlenül Tóthoz passzolt, aki a kapust is kicselezve az üres kapuba gurított. Ebben a játékrészben egyébként már nem volt egy súlycsoportban a két csapat. A 68. percben szerezték szépítő találatukat a vendégek. Németh András lövése Soós Tivadar lábán irányt változtatva landolt Mautner hálójában. A 87. percben az addig csupán előkészítőként jeleskedő Najman is feliratkozott a gólszerzők közé. A nevezett előbb két vendégvédőn hámozta át magát, majd a vetődő bősi kapus lába mellett a hálóba célzott. Az összecsapás végén a drukkerek nagy tapssal jutalmazták az öltözőbe vonuló hazaiakat.

BAKA–GABČĺKOVO 5:1 (1:0). Góllövők: Ďuriš (40. – 11-esből, 51.), Matus (49.), Tóth F. (54.), Najman (87.), ill. Németh A. (68.). Sárga lap: Liszkai (Bős). Játékvezető: Kiss, 1000 néző. BAKA: Mautner–Berényi, Soós Tivadar, Soós Tamás, Matus–Soós Eduárd (18. Tóth Ferenc, 66. Hicner), Najman, Ďuriš, Molnár–Oravec, Kapráľ (82. Németh Norbert). GABČĺKOVO: Izsmán–Kun, Nagy Péter, Liszkai, Csiba–Kvačkaj, Raffai (54. Mészáros), Németh András, Pék–Kozmér, Tomčala (54. Jakus). (si)