Fontos tudni, hogy ha rákattint a linkre, és aktívan részt vesz abban, hogy mások megszerzik az adatait – a linkre kattintva megadja azokat –, akkor a bankok minden bizonnyal elutasítják a panaszát, és nem térítik meg a csalók által okozott kárt
Újra támadnak az online csalók Szlovákiában – mutatjuk, mire figyeljen

Újabb online támadási hullám indult el Szlovákiában, ezúttal is egy ismert vállalat nevével visszaélve. Ha ön is megkapta ezt az üzenetet, ne reagáljon rá, és semmiképpen se adjon meg érzékeny személyes és/vagy banki adatokat. A legújabb kampányban a VÚB nevével élnek vissza a csalók. Hamis e-maileket küldenek, a tárgyban pedig megtévesztően arra utalnak, hogy a címzett a bank hivatalos közleményét kapta meg.
Az e-mail tartalma a számla felfüggesztésére figyelmeztet, és a személyes és banki adatok azonnali frissítésére szólít fel – írja a zive.sk portál. Az üzenet tárgyában ez áll:
elengedhetetlen számlafrissítés – késedelem esetén minden művelet felfüggesztésre kerül.
Ez nyilvánvalóan csalás, ám a csalók így próbálják megszerezni az ügyfelek adatait.
„Kedves ügyfeleink, az új biztonsági protokoll és a közelmúltbeli ellenőrzések miatt kötelező a személyes és banki adatok azonnali frissítése. Ha ezt nem végzi el 48 órán belül, akkor ideiglenesen felfüggesztésre kerül a számlával kapcsolatos összes tranzakciós lehetőség, beleértve a számlához és a fizetési funkciókhoz való hozzáférést is” – állt az üzenetben.
A csalók hamis sürgősségérzetet keltenek, és megpróbálják rávenni az embereket a gyors cselekvésre anélkül, hogy ellenőriznék az üzenet hitelességét.
A cél az érzékeny adatok kicsalása, amelyekkel aztán visszaélhetnek.
A fenyegetés – azaz, hogy az ügyfél, ha csak ideiglenesen is, de nem fér hozzá a számlájához és a pénzéhez – sokszor gyors és meggondolatlan lépésekre készteti a címzettet, és a csalók pont ezt szeretnék elérni. Vagyis, hogy a kényszer, gyors határidő hatására megadják az érzékeny személyes és banki adataikat – számlaszám, kártyaszám, jelszó stb. –, és ezekkel visszaélve szinte azonnal lenullázzák az áldozat számláját.
Fontos, hogy semmiképpen se kattintson az ismeretlen feladótól érkező levélben található linkekre (még akkor sem, ha az egy bank vagy más cég nevével él vissza – az e-mail-címből sokszor látható, hogy csalás), és semmiképpen se adja meg az adatait.
Ha ilyen e-mailt kap, célszerű spamként megjelölni, vagy közvetlenül a banknak jelenteni. Ha már megadta adatait, akkor a lehető leghamarabb vegye fel a kapcsolatot a bankkal, hogy blokkolja a számlájához való hozzáférést.
Ha ugyanis rákattint a linkre, és önként megadja a kért adatokat, akkor a bankok minden bizonnyal elutasítják a panaszát, és nem térítik meg a csalók által okozott kárt.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.