Fokváros. Újabban az emberek egyre gyakrabban kérik végrendeletükben, hogy kedvenc mobiltelefonjuk a túlvilágra is elkísérje őket. A Jövő laboratóriuma (The Future Laboratory) nemzetközi elemző központ azt vizsgálta, hogy mit tétetnek különböző országokban az emberek túlvilági útipoggyászukba.
Túlvilági útipoggyász
A mobiltelefonos temetkezés divatja a Dél-Afrikai Köztársaságból indult, ahol az emberek azzal indokolták kérésüket, hogy így szeretnék biztosítani a kapcsolatot családjukkal. Sokan ugyanis attól rettegnek, hogy élve temetik el őket, viszont ha kéznél van egy maroktelefon, sürgős kihantolást lehet kérni.
Később a telefonos temetkezés divatja átterjedt más országokra is, és jelenleg már ĺrországban, Ausztráliában, az Egyesült Államokban is gyakorolják. A kenguruk földjén a státuszszimbólumokat jelképező tárgyakat is a koporsóba helyezik, így az eltávozók mobiltelefonon kívül kedvenc laptopjukat is magukkal viszik. Akadnak olyanok is, akik aranyórát, briliánsokkal ékesített ékszert viselnek a koporsóban, a drága öltönyről vagy divatos ruhakölteményekről nem is beszélve. A gyakorlatias írek inkább a hasznos tárgyak felé orientálódnak – akad, aki egy csomag cigarettával és öngyújtóval szerelkezik fel a hosszú útra, más a kedvesétől kapott plüssmacit viszi magával.
Némely esetben a mobiltelefont az elhunyttal együtt hamvasztják el, annak ellenére, hogy az akkumulátor felrobban a hőtől. Ezért a temetkezési vállalatok, hogy kivédjék ezt az apró kellemetlen közjátékot, újabban azt javasolják, hogy a mobiltelefont hamvasztás nélkül helyezzék az urnába a halott hamvaival együtt.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.