<p>A vallásosság globális visszaszorulásával párhuzamosan egyes országokban a kormány megpróbálja úgy beállítani az ateistákat és a szekularizáció híveit, hogy veszélyt jelentenek a társadalomra, sőt van, ahol egyenesen terroristáknak bélyegzik őket - olvasható a Nemzetközi Humanista és Etikai Unió (IHEU) szerdán megjelent jelentésében.</p>
Több országban démonizálják az ateistákat egy tanulmány szerint
A szervezet rámutat arra, hogy olyan muzulmán országokban, mint Szaúd-Arábia, Malajzia vagy Egyiptom egyes közéleti szereplők "gyűlöletkampányt" folytatnak azok ellen, akik megtagadják a többségi, illetve az államvallást. "Az országok túlnyomó többsége nem tiszteli az ateisták és a szabadgondolkodók ENSZ-szerződésekben lefektetett jogait", és van 13 olyan ország - mind muzulmán -, amely a legsúlyosabb bűnök között tartja számon a hit elhagyását és az istenkáromlást.
Egyes országokban - mint például Oroszországban - ahol a kommunista ideológiát felváltotta a hagyományos ortodox kereszténység, előfordul, hogy az ateista nézetek bármilyen nyilvános kifejezését azonosnak ítélik meg az istenkáromlással és büntetik.
A minden évben az Emberi Jogok Nemzetközi Napján, december 10-én kiadott Jelentés a gondolatszabadságról című dokumentum idei megállapításai között szerepel, hogy tavaly ugrásszerűen megnőtt azoknak a tisztségviselőknek és politikai vezetőknek a száma, úgy ágállnak a nem vallásos emberek ellen, hogy azt általában gyűlöletbeszédnek tekintik. Ez széles körben elterjedt a muzulmán országokban, ahol a nem vallásos filozófiát követő aktivisták kiemelkedő szereplői voltak az "arab tavasz" forradalmainak - olvasható a jelentésben.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.