Az aracsi pusztatemplom a vajdasági magyarság ezeréves délvidéki megmaradásának szimbóluma. A hét végén tartották a hagyományos aracsi emlékünnepséget, de az eső miatt nem lehetett megközelíteni a bánáti puszta közepén álló templomromot, így az elkészült harangot is a tordai templom udvarán szentelték fel.
Szólnak az aracsi harangok
Az aracsi pusztatemplom a vajdasági magyarság ezeréves délvidéki megmaradásának szimbóluma. A hét végén tartották a hagyományos aracsi emlékünnepséget, de az eső miatt nem lehetett megközelíteni a bánáti puszta közepén álló templomromot, így az elkészült harangot is a tordai templom udvarán szentelték fel. Az aracsi temlom romjai dacolva az évszázadokkal, még mindig állnak. Az 1030-ban alapított monostor megőrzésére az év elején a Vajdasági Magyar Szövetség Aracsi harangok néven alapítványt hozott létre, amely elsőként egy harangot készítetett a romtemplomhoz. A harangszentelésen Szabó Vilmos államtitkár emlékeztetett arra, hogy a magyar kormány felemelte szavát a Délvidéki magyarokat ért támadások ellen. – Ahol csak egy magyar él, arról is történelmi feladatunk gondoskodni – mondta. Kasza József, a VMSZ elnöke szerint az aracsi pusztatemplom a délvidéki magyarság megmaradásának szimbóluma. – Összefogás nélkül nem lesz megmaradás, itt a Délvidéken sem. Erre hivatott ez a harang és erre hivatott ez az összefogás – mutatott rá. Az Aracsi harangok Alapítvány az ünnepségen megkezdte a téglajegyek árusítását, amiből támogatják a romtemplom megőrzését, és pénzelik a többi délvidéki magyar műemlék gondozását.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Korábbi cikkek a témában
2005. 05.30.
Az amerikai csapatok Romániában
2005. 05.30.
Boc néppárti programmal készül
2005. 05.30.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.