Öngyilkoló countryzene

Washington. Ha 5 másodpercnél hamarabb esik a földre egy vajaskenyér, akkor még nyugodtan meg lehet enni. Egyebek közt ezért a tézisért is kiosztottak az idén anti-Nobel-díjat.

Az elismerést minden esztendő őszén a Harvard egyetemen osztják ki – humor által vezérelve olyanoknak, akiket azonban nem a humor vezérelt kutatásaikban, hanem nagyon is komolyan vették a dolgot. Az idei már a tizennegyedik díjátadás volt.

Az 5 másodperces étekzuhanás bakteriális összefüggését és annak helyét a lakosság tudatában Jillian Clarke vizsgálta meg. Kiderítette, hogy az Egyesült Államokban élő nők 76 százaléka, a férfiaknak pedig az 56 százaléka ismeri ezt a tézist, és alkalmazza, vagy legalábbis hangoztatja megfelelő ételhelyzetben, illetve, hagyja, hogy gyerekei is megegyék a lehullott étket. (Mármost 5 másodperc elég hosszú idő, az alatt több emeletnyit zuhan egy vajaskenyér – még ha light a vaj, akkor is –, így aztán a tézis alapján a csupán asztalról leeső falatokat mindig nyugodtan megehetjük.)

Clarke rámutatott arra is, hogy jóval több nő, mint férfi hajlandó befalni a földre pottyant falatokat. A kutatónő bakteriális elemzéseket is végzett a padlók tisztaságát firtatón, és meglepően baktériumszegénynek talált számos felületet. Az 5 mp-es étektörvény igazságát kutató munkásságának végső konklúziójaként arra jutott, hogy: „Ha a padló tiszta, nyugodtan megehetjük az olyan ételt is, amely 5 másodpercnél hosszabb ideig tartó zuhanás után landolt rajta.” Clarke a közegészségügy kategóriában kapta anti-Nobeljét.

Egy másik anti-Nobel-díjnak James Gundlach örülhetett – már ha tudott, mivel ő kapta –, mégpedig azért, mert összefüggést mutatott ki a countrymuzsika hallgatása és az öngyilkossági hajlam között, ráadásul bőrszín szerint. Negyvenkilenc nagyvárosra kiterjedt felmérése alapján a következőre jutott: „Minél több countryzenét adnak a rádiók, annál több fehér ember lesz öngyilkos.”

Ugyancsak anti-Nobellel jutalmazták az idén a karaoke feltalálóját, Daisuke Inoue-t, továbbá egy apát és fiát, akiknek a kopaszok az úgynevezett hajáthidalási fésűt köszönhetik. Frank Smith és fia, Donald még szabadalmaztatta is találmányát 26 évvel ezelőtt. A lényeg: aki felül kopasz, de oldalt nem, növessze meg a haját, és kétoldalról felfésülve szépen kapcsolja össze fésűvel, illetve fésűcsattal.

Ez a zseniális újdonság, enyhén szólva, nagyon vegyes fogadtatásra talált, de hajviselet-történeti jelentőségét nehéz lenne vitatni – hangoztatta az anti-Nobel-díj szellemi atyja, Marc Abrahams.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?