A Texasi Egyetem professzora, David Hillis szerint elérkezett az idő arra, hogy megszámláljuk, tulajdonképpen mennyi faj él ma a Föld bolygón.
Megszámolják a világot
A Texasi Egyetem professzora, David Hillis szerint elérkezett az idő arra, hogy megszámláljuk, tulajdonképpen mennyi faj él ma a Föld bolygón. Erre vonatkozóan ugyanis csak becslések ismertek, és számos aktuális, vagy éppen csak tudományos jelentőségű eseményt, vitát tekintve igen fontos volna a valós adatokat megismerni. Hillis professzor úgy véli, hogy a modern technológiák, elsősorban az Internet és a DNS-vizsgálatok segítségével egy ilyen felmérés ma már sikeresen kivitelezhető. Eddig kb. 1,7 millió fajt azonosítottak bolygónkon, a becslések szerint pedig a teljes kép 10, de akár 100 milliónyi fajt jelenthet.
A kulcs a világraszóló rendszerezéshez az internet-technológia kiaknázása a modern DNS-szekvenciális elemzése terén. A kutatók a minták összehasonlítási folyamatának meggyorsítására létrehoznak a világhálón egy az eddigi ismert fajok adatait tartalmazó adatbázist. Becsléseik szerint 25 év kell a mai technikai eljárásokat használva ahhoz, hogy minden eddig ismeretlen fajt azonosítsanak a Földön.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.