Letűnt korokból a mába

vinci

Sok mindenre használják az emberek az Instagramot. Vannak, akik saját magukat népszerűsítik, mások a munkájukat, a hobbijukat. Akiket vonz a történelem, azok talán már találkoztak a Royalty Now nevű oldallal. Magyarra talán úgy fordíthatnánk: uralkodók – királyi személyiségek – ma. Régi korok történelmi személyiségei elevenednek meg a képeken, és rácsodálkozhatunk arra, hogyan nézne ki például Ehnaton fáraó, XIV. Lajos vagy éppen Madame de Pompadour, ha a kortársunk lenne. Becca Saladin Segovia arról is mesélt, hogyan és miért született meg a Royalty Now.

Több mint négy évvel ezelőtt indította el az Instagram-fiókját, és mostanra már majdnem 400 ezer követője van. Mit árulhat el magáról? Ki az a fiatal hölgy, aki e mögött az izgalmas projekt mögött áll? És honnan ered a történelem iránti szenvedélye?

Grafikus tervezőként dolgozom az Egyesült Államokban, egészen pontosan Dallasban, Texasban. De mindig is nagyon vonzott a történelem, mondhatom, azóta érdekel, amióta az eszemet tudom. Nagyon sokat köszönhetek a szüleimnek. Mindketten tanárok, és mindig múzeumokba hordtak, vagy felhívták a figyelmemet remek történelmi témájú tévéműsorokra. A történelem az első számú szenvedélyem, utána pedig a művészet következik. Kedvenc korszakom a Tudor-korszak Angliában, de szeretem a 17. és 18. századi európai történelmet is.

Becca Saladin Segovia

Mi inspirálta a Royalty Now oldal létrehozásában? Honnan jött az ötlet, hogy a letűnt korok híres embereit a mi korunkba helyezze?

Láttam, hogy valaki más is csinált valami hasonlót az interneten. Hosszú hajat kreált VIII. Henrik király feleségeinek, és nagyon megfogott, hogy ezzel a frizurával mennyire emberien néznek ki. Rendkívül drámai, érdekes korszaka volt ez a történelemnek, mégis a portrék, amelyek rendelkezésünkre állnak, üres és őszintén szólva nagyon unalmas ábrázolások lenyűgöző emberekről. A hosszú haj révén szembeötlővé vált, hogy a korabeli jelmezek mögött mennyi emberség rejlik. Ezért ki akartam próbálni néhány saját képet. Elkezdtem Photoshopban modern kori ábrázolásokat készíteni VIII. Henrik feleségeiről és más történelmi személyiségekről, és nagyon szórakoztató volt látni az eredményt.

Hogyan készülnek a munkái? Mennyi ideig tart egy portré elkészítése?
Képeim elkészítéséhez a fotókompozíció és a mesterséges intelligencia eszközeinek keverékét használom.  A folyamat nagy része Photoshop­ban zajlik. Általában hat-nyolc órát vesz igénybe egy kép elkészítése.

Galéria

Egyfelől a letűnt korok embereit helyezi el napjainkban, másfelől pedig arcot ad azoknak, akiknek például csak a szobrai maradtak fenn. Melyik az izgalmasabb munka? Modern külsőt adni a történelmi alakoknak, vagy szoborból hús-vér emberré változtatni őket?

Kezdetben a mába helyezésük volt a legszórakoztatóbb, de most már nagyon élvezem, hogy a saját korukba helyezem őket, vagyis azt mutatom meg, hogyan láthatták őket a kortársaik. Nagyon szeretek kutatni a történelmi ruházatok és hajviseletek után is, szórakoztató ezeket alkalmazni a képeimen.

A kezdetekhez viszonyítva újabb szintre lépett: ezek a történelmi alakok szó szerint életre kelnek.

A mosolygós képeket magam készítem, de a mozgáshoz a MyHeritage nevű alkalmazást használom. Társam is van ebben, a férjem, aki a videóink többségét készíti és szerkeszti.

Mi a legnagyobb sikerélménye?

A legnagyszerűbb érzés egyértelműen az, hogy abból tudok megélni, amit szeretek. Antropológia és történelem szakra akartam jelentkezni, de majdnem mindenki lebeszélt róla a környezetemben. Azt mondták, túl nehéz lesz, vagy hogy soha nem fogok tudni pénzt keresni vele. Nem bántam meg, hogy a grafikai tervezés felé fordultam, de nagyon-nagyon jó érzés az is, hogy napi szinten azt csinálhatom, amit szeretek.

Melyik alkotására a legbüszkébb?

Sokra vagyok büszke. Azok állnak hozzám igazán közel, amelyekről úgy érzem, hogy megragadják az adott személy egyéniségét. Jane Austen, I. Erzsébet királynő, Klevei Anna angol királyné és a Romanov lányok tartoznak a kedvenceim közé.
 

Gondolta volna, hogy ilyen sikeres lesz a Royalty Now oldal, miután elindította?

Egyáltalán nem! Csak szerettem volna régi festményeket, szobrokat megszerkeszteni  és feltölteni őket, hogy magam és mások is élvezhessék. Soha nem gondoltam, hogy üzletet vagy YouTube-csatornát építek köré.

Ha visszautazhatna az időben, ki az a három történelmi alak, akivel szívesen találkozna személyesen?

Az egyik Boleyn Anna, VIII. Henrik második felesége, mert nagyon kíváncsi vagyok arra, hogyan is nézett ki valójában, és milyen volt a személyisége. Másodikként Nagy Sándort választanám, már csak azért is, mert ő az ókor egyik legkiemelkedőbb uralkodója, és jó lenne megtudni, milyen is volt a való életben. Jeanne d’Arc, az orléans-i szűz története pedig annyira elképesztő, hogy egyszerűen fantasztikus élmény lenne személyesen megismerni őt.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?