<p>Pályafutása során a képei vagy harminc egyéni és csoportos tárlaton szerepeltek. Fotóit például a Duna Menti Államok Nemzetközi Fotópályázatán 2. díjjal, a kassai Cassovia Foto kiállításon bronzplakettel, Berlinben oklevéllel, Kijevben tárgyi elismeréssel jutalmazták. M. Nagy László fotóriporterrel beszélgettünk.</p>
Interjú M. Nagy László fotóriporterrel a keddi Új Szóban
Suhanckorodtól fényképezel, viszont főállású fotóriporter jóval később lettél. Nem hiányoznak a közbeeső évek, kis híján két évtized?
Két dolgot sohasem titkoltam: azt, hogy az eredeti szakmám épületlakatos, és később hegesztőként dolgoztam; másrészt pedig, hogy egy olyan parasztcsaládból származom, ahol kisgyerek koromban egyetlen könyv sem akadt a portán. Meg hát az inasiskola sem Shakespeare-ről vagy Madáchról szólt. Így én nem úgy szoktam meg az olvasást, ahogyan azok, akiket otthon könyvespolcok vesznek körül. Sokáig ezért nem is élt bennem az olvasás természetes igénye. Bár meglehet, hogy pont ennek köszönhetően hamarabb alakult ki a saját világlátásom, hiszen különböző könyvek helyett az egyéni benyomásaim szabtak sok tekintetben mércét az életemnek. Mai napig a természet nem manipulált gyermekének, emberileg, divatos zsargonban, nem génkezelt teremtésének tartom magam. És mindenki a példaképem, aki valami igazán értékeset tudott felmutatni az életben.
A Miklósi Péter készítette interjút a keddi Új Szóban olvashatják!
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.