Az Oxfordi Egyetem kutatói szerint genetikai okok állhatnak annak hátterében, hogy egyesek enyhébb tünetekkel vagy tünetmentesen vészelik át a fertőzést.
Ez állhat annak a hátterében, hogy egyesek sosem kapják el a koronavírust
A kutatók több ezer vérmintát elemeztek, köztük 1600 olyan személy vérét, akiken korábban az AstraZeneca- és a Pfizer–BioNTech-vakcinák hatékonyságát vizsgálták, emellett nyomon követték azon személyek koronavírus-tesztjeinek eredményét, akik kutatási célból az első oltásuk után minden héten legalább egyszer tesztet végeztek el.
A kutatás során a tudósok megállapíttták, hogy a HLA-DQB1*06 nevű génnel nem rendelkező személyek, legalább egy oltás esetén jelentősen erősebb immunválaszt adtak a koronavírus-fertőzésre, mint azok, akiknél ez a gén hiányzik. A gén a lakosság 30-40 százalékánál megtalálható.
A kutatók szerint ezek az eredmények a jövőben sokat segíthetnek a koronavírus elleni oltóanyagok és egyéb védekezési módszerek fejlesztésében.
(divany.hu, cszs)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.