EU-HĺREK

Segítség a szökőár áldozatainak
Az Európai Unió további jelentős összeget bocsát az ázsiai szökőár áldozatainak megsegítésére azon a 3 millió eurón felül, amelyre azonnal ígéretet tett. „Évek óta a legpusztítóbb természeti katasztrófa történt.

Segítség a szökőár áldozatainak

Az Európai Unió további jelentős összeget bocsát az ázsiai szökőár áldozatainak megsegítésére azon a 3 millió eurón felül, amelyre azonnal ígéretet tett. „Évek óta a legpusztítóbb természeti katasztrófa történt. A bizottság képes azonnali mechanizmusa révén akár 30 millió eurós segítség nyújtására is” – közölte Luis Michel az emberiességi segélyekkel foglalkozó bizottság tagja. A tragédia miatt szükség van a nemzeti szinten nyújtott támogatás mellett nagy összegű és azonnali nemzetközi segítségre is – mondta Michel, aki azt tervezi, hogy a térségbe utazik. Az uniós segítség pontos összegéről az EU Emberiességi Hivatala (ECHO) helyszínen lévő ügynökségeinek felmérése alapján döntenek majd. (MTI)

Egységes EU-útdíjrendszer

Az unió egész területén a Németországban januártól bevezetendő műholdas technológia válhat irányadóvá az autópályadíjak beszedése terén – ezt reméli az ottani hálózatot üzemeltető Toll Collect konzorcium. Mint ismeretes, január elsejétől a teherjárműveknek a megtett út hosszával arányos díjat kell fizetniük a németországi sztrádákon. A DaimlerChryslerből, a Deutsche Telekomból és a Cofiroute-ból álló konzorcium abban bízik, hogy az EU a többi megoldással – például az Ausztriában, illetve Svájcban alkalmazott infravörös és mikrohullámú technológiával – szemben a német rendszer mellett dönt majd az egységes uniós útidíjrendszer kialakításakor. Erre a tervek szerint 2015-től kerülhet sor – emlékeztet a Financial Times Deutschland. Annyi sikert mindenesetre máris elkönyvelhet a Toll Collect, hogy Csehország a jelek szerint a német technológiát kívánja átvenni a tervezett teherautó-útdíjrendszerhez. (vg.hu)

Norvégia: újabb EU-népszavazás

Norvégia újabb népszavazást tervez az ország európai uniós csatlakozásáról. Kjell Magne Bondevik kormányfő elismerte, hogy az ország EU-csatlakozásának ügye nem sürgős kérdés, az ezzel kapcsolatos társadalmi vitát és újabb referendumot 2007-ben rendeznék meg. A legfrissebb felmérések szerint a lakosság 45,8 százaléka támogatja az ország uniós tagságát, és 43,8 százaléka ellenzi azt. A lakosság korábban már két alkalommal - 1972-ben és 1994-ben – nemmel szavazott, igaz, csekély többséggel. A csatlakozás elutasításának fő okát az Északi-tenger kőolajtartalékaiból származó bevétel, valamint az ország halászati ágazatának fontos szerepe jelenti. Az Európai Gazdasági Övezet tagjaként Norvégia részese az uniós jogi szabályozás mintegy 80 százalékénak, és tulajdonképpen élen jár az uniós törvények „honosításában”. (euro.hu)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?