Húsvéthétfőn fokozott rendőri jelenlétre számíthatnak a sofőrök az utakon. Szlovákiában zéró tolerancia van, így fontos tudni, hogy ha esetleg napközben fogyasztott alkoholt, pontosan mikor ülhet újra a volán mögé. Mutatjuk!
Ennyi idő után vezethet újra, ha ivott alkoholt!
Sokan úgy gondolják, ha alkoholra eszünk, akkor hamarabb felszívódik, ám ez egy óriási tévhit! Az étel, így a zsír sem közömbösíti az alkoholt.
Hasonlóan városi legenda az is, hogy a fröccs rendben van, ha vezetünk, ugyanis hígítva kevésbé árt. A leheletünket könnyedén elnyomhatjuk valamilyen mentolos cukorkával, vagy néhány fej hagymával, azonban ettől még a vérünkben ugyanúgy ott lesz az alkohol, amit a szonda lazán ki is mutat.
A kávét szintén gyorsan felejtse el mindenki. Bármennyire is jól esik egy fekete, az nem segíti a lebontást. Erre csak a májunkban dolgozó enzimek képesek, ami minden ember esetében más tempóban történik.
Az olyan tényezők, mint az életkor, a testzsírtartalom, az elfogyasztott élelmiszerek mennyisége és azok zsírtartalma is jócskán befolyásolja a az alkohol lebontásának folyamatát. Az sem mindegy, hogy éhgyomorra ittunk-e, vagy szedünk-e valamilyen gyógyszert, ahogy az sem, hogy mennyi idő alatt végeztünk az adott alkoholmennyiséggel.
- 2 dl 10%-os bor: 1 óra 40 perc
- 1 pohár (3 dl) 4%-os sör: 50 perc
- 1 korsó 4%-os sör: 1 óra 35 perc
- 1 feles 50 %-os tömény (pálinka): 2 óra
A legjobb döntés az, ha aznap, mielőtt vezetni kell, egyáltalán nem iszunk alkoholt. Sőt, a rendőrség azt tanácsolja, hogy már a járművezetés napját megelőző este se poharazzunk.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.