Két szenzációs eredményt kíván elérni 2006-ra egy ausztrál energetikai vállalat: felépíteni a világ legmagasabb épületét, és üzemeltetni egy nagykapacitású naperőművet.
Egy ausztrál energetikai vállalat, az Enviromission 2006-ra felépíti a világ legnagyobb épületét, a napenergia tornyot, ausztrália kietlen vidékén.
Energiatorony épül Ausztráliában 2006-ra
Egy ausztrál energetikai vállalat, az Enviromission 2006-ra felépíti a világ legnagyobb épületét, a napenergia tornyot, ausztrália kietlen vidékén. A terv, amellett, hogy építészeti szempontból ismét magasabbra helyezi a lécet, kiegészül egy globális kampány-nyal is, amely arra bátorítja az embereket, használjanak több újrahasznosítható energiát, amely óvja a környezetet is. Ráadásul igen előremutató módon az Ausztrál kormány teljes támogatásáról biztosította a vállalkozást.
Az építtetők szerint a torony körülbelül egy kilométer magas lesz, vagyis kétszer akkora, mint a világ eddigi legmagasabb épülete a torontói Kanadai Nemzeti Torony, a CN-Tower. Az egymilliárd ausztrál dollárba kerülő projekt az ausztrál korány támogatásával Új Dél Walesben 2006-ra épülne fel.
Ha a torony elkészül, önmagában kétszázezer háztartásnak elég energiát termel, s ezzel több mint hétszázezer tonna üvegházhatást okozó gázt helyettesít.
A torony építését kezdeményező cég vezetője, Roger Davey elmondta, kezdetben mindenki álmodozónak tartotta, és próbálta lebeszélni a torony felépítésének ötletéről, hiszen technikailag is túlságosan nagy kihívás egy ekkora épület megépítése. Mára azonban Davey számára világossá vált, hogyan építik fel. A szerkezet alapja hasonló egy futballpályához; hét km-es üveg tetőszerkezet fedi be, de nem a hagyományos napelemes megoldással, hanem a felfelé áramló meleg levegővel hajtott 32 turbina segítségével.
Az ausztrál vállalkozás kulcsa egy német építőmérnök, Jörg Schlaich fejlesztette toronystruktúra, amelynek már megépítették egy 200 méteres bemutató változatát Spanyolországban.
Az előzetes becslések szerint az Ausztráliában megépülő torony éves energiatermelése megfelel egy nagyobb hőerőműének, de néhány hasonló toronyból álló toronyegyüttes megépítése akár egy nukleáris erőművet is helyettesíthetne.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.