Az elmúlt 25 évben megállt az emberek IQ-jának növekedése, és enyhe csökkenésbe fordult át – jelentette ki a Yale Egyetem emeritus professzora, Jan Stránský.
Csökken az ország IQ-szintje, és egyre többen küzdenek depresszióval
A cseh szakember arra is rámutatott, hogy a depresszióval és szorongással küzdők aránya a felnőtteknél megduplázódott, a serdülők körében pedig 70 százalékkal emelkedett.
Mindez egyszerűen azért van, mert az intelligencia és az elégedettség szintje összefügg a problémamegoldó képességgel. A modern technológia kihívást jelent számunkra azzal, hogy megoldja helyettünk a dolgokat, valamint függőséget okoz
– magyarázta a professzor.
Stránský szerint az elektronikai eszközök kiválóak arra, hogy azonnali információkhoz jussunk, az viszont, hogy extrém esetekben naponta több mint hét órát töltünk el a képernyő bámulásával, rendkívül kontraproduktív.
A professzor úgy gondolja, a társadalom elbutulása a technológiai fejlődésünkkel egyenesen arányos, ezért is lenne fontos, hogy megmaradjunk embernek, és tartsuk a kapcsolatot barátainkkal és rokonainkkal.
(tasr, denník n)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.