Hogy miért? Mert a Csodatéglának – mint a neve is mutatja – csodálatosak a tulajdonságai. Az egyetlen építőanyag szerte a világpiacon, mely teljes mértékben megfelel a modern kor követelményeinek.
Csodatéglából a családi házat!
És ez még semmi. A fény számára is csaknem teljesen áthatolhatatlan. Amíg nem gyújt villanyt, teljes a sötétség. Kivéve, persze, ha ablakot is szerel a házra, de ebben az esetben a fényáthatolhatatlansági garancia – mely egyébként 150 évre szól – azonnal hatályát veszíti.
A Csodatéglából épült házak az átlagosnál sokkal értékesebbek, mely jelenség közvetlen oka az, hogy sokkal drágábbak.
S hogy jól szigetel-e? Hát lehet ilyet kérdezni? A Csodatégla-házban télen is olyan meleg van fűtés nélkül, hogy nyugodtan lehet benne banánt termeszteni. Nyugodtan! (Banánt egyébként sem lehet termeszteni idegesen.) És a lakók kizárólag pucéron tartózkodhatnak otthonukban, maximum egy könnyű banánszoknyácskában. Nyáron meg, a legvadabb napsütésben, olyan hideg van minden szobában, hogy a háziak papucs helyett bundát kapnak magukra az előtérben. Mindez a hőtárolásnak köszönhető, amely, mint azt Joule híres tételében bebizonyította, négyzetesen arányos a tömeggel. A Csodatégla ebből a szempontból – is – egyenesen verhetetlen: minél több téglát építünk be a falba, annál nehezebb lesz a ház! (A téglák számának növelését legegyszerűbben a falak vastagításával érjük el. Amely egyenes arányban nő az egymás mellé rakott téglák mennyiségével.)
A Csodatégla természetesen kizárólag természetes anyagokból készül. A négy őselem, a föld, a tűz, a víz, a levegő leglényegét tartalmazza. Mint tudjuk, a tűz már a neandervölgyi ember életében is rendkívül fontos szerepet játszott. A tűz segítségével találta fel például a sült mamutot, és így harmóniában élt a természettel. Tehát, ha Ön is harmóniában akar élni a természettel, akkor építőanyaga a Csodatégla. (És aki nem él harmóniában a természettel, azt majd jól kirakjuk valahová az erdőbe, hogy belefeketedik!)
És ott van a víz, mely nélkül az ember egyszerűen szomjan halna, ráadásul még piszkos is maradna. S pláne a levegő, mely nélkül meg megfulladna. Arról már nem is beszélve, hogy a levegő hiánya mennyire megnehezítené a sárkányrepülést!
És a föld! Föld nélkül meg..., hát már régen kiesett volna a világűrbe, mert föld nélkül ... nincs gravitáció. Ami nagyon akadályozta volna Newton tudományos pályafutását is.
A Csodatégla környezetbarát! De annyira barátságos a környezettel, hogy soha még egy hangos szó nem esett közöttük. A Csodatégla praktikus! Ebből a téglából olyan fal építhető, amelyhez később más falak is csatlakoztathatók, megteremtve ezzel a térelválasztás lehetőségét, ami viszont szobák kiképzésére nyújt soha vissza nem térő alkalmat. Sőt, a gondos fejlesztésnek köszönhetően a legutolsó modellekre még akár tető is húzható. Hihetetlen, de így van. A Csodatégla rendkívüli szögletességének köszönhetően kiválóan alkalmas sarkok képzésére. Ne feledjük: minél szögletesebb a tégla, annál szögletesebb a ház!
Talán triviálisnak tűnik a megállapítás, de a Csodatéglán biztosan nem fúj keresztül a szél. Különleges molekulaszerkezetének köszönhetően ugyanis hathatósan gátolja a levegő atomjainak áthaladását.
Azonkívül a Csodatégla kemény. A többi építőanyag úgy megy széjjel, mint a... De ez... ?! Jusson csak eszünkbe a rettenetes tiszai árvíz... Azok a falak valósággal széjjelmállottak... akár a lekvár... és az a szegény nagymama ott zokogott a háztetőn... hálóingben... a kiscicával a karján... s a kiscica ártatlan kék szemében egyetlen vádló kérdés lángolt: – Nagymami... ó, drága nagymami... hát mi a jó büdös francnak nem építkeztünk mi Csodatéglából? Ugye, most már mindenki, még az a legkisebb is érti, hogy miért jó a téglaház?
A Csodatégla nem csak egy tégla a falban. Nem biztos, hogy a Pink Floydnak ebből a szempontból igaza volt!
És még valamit... Csak nemrég derült rá fény, hogy régebben is mennyi tégla volt közöttünk... és ez fix, hogy nem változik. Tégla a jövőben is lesz köztünk.
Mert a tégla örök.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.