A Pinochet-diktatúra rettegett titkosrendőrsége, a Dina egyik hírhedt kínvallató központja működött annak a pedofil náci szektavezérnek a chilei birtokán, akit a napokban tartóztattak le Argentínában kilencévi bujkálás után, s vasárnap már ki is toloncoltak Chilébe.
Az elkábított telepesek vakon hittek a guruban
A telepesek vakon hittek a guruban, jóllehet a szektavezér rabszolgaként dolgoztatta őket saját meggazdagodása érdekében. A pedofil exnáci a „tisztaságról“, a rendről és fegyelemről prédikált, miközben maga a legförtelmesebb bűnöket követte el: gyermekeket erőszakolt meg, embereket fosztott meg a szabadságuktól. Ingyenes oktatás és orvosi ellátás ígéretével a bentlakásos iskolába csalta a környékbeli szegény fiúkat, akiket szexuálisan bántalmazott. Egy szökött szektatag szerint az önmagát istenként bálványoztató guru gyakorlatilag minden éjjel másik fiúval hált. A szektavezér molesztálta a telepen élő honfitársainak gyermekeit is. A nemek közötti kapcsolattartást ugyanakkor szigorúan korlátozták, még a házaspárokat is elválasztották egymástól, a gyerekeket pedig elvették az anyjuktól. Az elkülönítés olyan hatékony volt, hogy éveken át nem született egyetlen gyermek sem az erődített lágerban.
Míg a szekta vezetői szabadon kijárhattak a 140 négyzetkilométeres farmról, az egyszerű szektatagok úgy éltek a szögesdróttal körülvett kolónián, mint egy börtönben. A szektavezér a vallást használta az alávetés eszközéül, a fiatalokat pedig a nemi erőszak eszközével szoktatta engedelmességre. A vallási mákonnyal, szexuális terrorral, elektrosokkos kezeléssel és drogokkal elkábított szektatagok vakon hittek zavaros jobboldali világnézetet hirdető vezérükben, akitől a mennybe jutást remélték. A beteges hajlamú Schäfer vaskézzel dirigálta kommunáját, a neki való ellentmondás felért egy öngyilkossággal. Személyes biztonságára fanatizált fegyveres hívei ügyeltek.
Pinochet diktátor erkölcscsősz konzervatív rezsimje szemet hunyt a kolónián folyó förtelmek fölött, sőt kedvezményeket adott az exnácinak, aki cserébe a rettegett titkosrendőrség, a Dina rendelkezésére bocsátotta szigorúan őrzött birtokát politikai foglyok kínvallatásához és eltüntetéséhez. A jobboldali katonatisztek bizton számíthattak Schäfer támogatására a vélt vagy valós kommunisták ellen meghirdetett hadjáratukban. Az Amnesty International szerint a diktatúra 119 áldozatát kínozták vagy gyilkolták meg itt.
Egyes zsidó szervezetek azt gyanítják, hogy a náci haláltáborok hírhedt orvosát, Joseph Mengelét is bujtatta a prédikátor. Egy amerikai és egy holland turista is eltűnt a telepen: a környéken túrázó Boris Weisfeiler orosz származású amerikai zsidót talán kémnek nézte egy fegyveres járőr, és a telepre csalta, ahol örökre nyoma veszett.
Az évek során néhány szektatagnak sikerült megszöknie és ők beszámoltak a súlyos visszaélésekről, de a horrorkolónián zajló borzalmak ügyében csak a diktatúra bukása után indulhatott hatósági eljárás. A telepre érkező első nyomozók kémregénybe illő arzenált találtak az erődítmény benyomását keltő birtokon.
A vezér szökése után a diktatúra pártfogását és közhasznú jogi státusát elvesztő vallási közösség átkeresztelkedett Villa Bavierává (Bajor Faluvá) és azóta főleg idegenforgalomból próbál megélni, azon kívül, hogy saját boltjaiban árusítja állítólagos biotermékeit. A vallási közösség az évek során gazdaságilag teljes önellátásra rendezkedett be, még saját erőműve, kórháza, iskolája is volt; a legkorszerűbb eszközökkel felszerelt mező- és halgazdasága, arany- és titánbányai a külvilágtól való teljes függetlenséget tettek lehetővé.
A kolónián még ma is mintegy 250, zömében idős német telepes él, akiknek semmiféle kapcsolatuk nincs a külvilághoz. (MTI)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.