Két hétre bezárják a pekingi iskolákat mától az atípusos tüdőgyulladás (SARS) járványának megfékezése érdekében. A kínai főváros vezetése tegnap jelentette be „a diákok egészségnek megóvására” hivatkozva elrendelt kényszerű tanítási szünetet, amelynek nyomán csaknem 1,7 millió iskolás marad otthon egészen május 7-ig.
Atipikus szünet a pekingi iskolákban
Pekingben keddig 28 ember halt meg a SARS-vírustól, a megbetegedések száma pedig elérte az 588-at.
Kanadában 15-re emelkedett az atípusos tüdőgyulladás halálos áldozatainak száma: a fertőzésbe egy újabb beteg, egy 64 éves férfi halt bele kedden Ontario tartományban. Kanada az egyetlen ország Ázsián kívül, ahol halálos áldozatai is vannak a kórnak, számuk változatlanul immár tizenöt, közülük 13 beteg hatvan éven felüli volt. A fertőzöttek száma 316, s a legtöbb megbetegedést – 259 esetet – Ontario tartományban észleltek.
Ausztráliától Japánig szigorú intézkedéseket hoztak az atípusos tüdőgyulladás (SARS) terjedésének megakadályozására, Fülöp-szigeteken egy egész falut zártak le.
Ausztrália legnépesebb szövetségi államában, Új-Dél-Walesben is megjelent a főként Ázsiában terjedő járvány. A hatóságok hat hónapos börtönbüntetéssel sújthatják azokat, akikről bebizonyosodik, hogy fertőzöttek és nem hajlandók kezeltetni magukat. A távoli kontinens Északi Területén a tüdőgyulladás miatt törölték a májusra tervezett nemzetközi sportversenyt, az Arafura Játékokat. A versenyeken 35 ország mintegy 3000 sportolója vett volna részt.
Szingapúrban otthon tartózkodásra kötelezik azokat a személyeket, akikről bebizonyosodik, hogy fertőzöttek. Kamerával figyelik a betegeket és, aki elszökik az egészségügyi zárlat alól, bírósági tárgyalás nélkül is börtönbüntetéssel sújtható. A betegség által érintett térségekből érkezőket lázérzékelő infravörös kamerákkal ellenőrzik a repülőtéren.
Vietnamban a hatóságok azt tanácsolták a lakosságnak, hogy ne utazzanak Kína déli tartományába Kuangtungba (Guangdong), Tajvanra, Kanadába és Szingapúrba. Vietnamban eddig 63 megbetegedést regisztráltak, közülük öten haltak meg. A legutolsó esetet április 12-én jegyezték fel.
A japán külügyminisztérium a szigetország polgárainak azt tanácsolta, hogy halasszák el Pekingbe tervezett utazásaikat.
A Fülöp-szigeteken az egészségügyi hatóságok karanténba helyezték egy Manilától 160 kilométerre északra lévő falu lakosságát a betegség terjedésétől tartva. A 845 lakost számláló faluban atípusos tüdőgyulladásban meghalt egy ápolónő, aki a hónap közepén látogatást tett Torontóban. Ő volt SARS első halottja a Fülöp-szigeteken.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.