<p>Szülőnek lenni hivatás, de nem mindenki hivatásos szülő. A nevelőszülők azoknak a gyermekeknek adnak esélyt, akiket különböző okokból bírósági döntés emel ki eredeti családjukból. </p>
Apák vagyunk: A nevelőapa
A hivatal gépezetébe kerülni már eleve trauma egy kisgyermeknek, arról nem is beszélve, hogy a nevelőszülői családba mindenki hozza a maga gyakran terhelt előéletét. Van, aki csak pár hétig marad, van, aki néhány hónapig, mások felnőttkorukig. Ez azt is jelenti, hogy a reintegráció az eredeti családjába lehetetlen vagy sikertelen volt. Míg a vér szerinti szülő általában csak egy nagy elszakadást él meg gyermeke házasságkötésekor, egy hivatásos szülő megannyiszor újraéli. Ez tiszta fejet, erős jellemet és nagyfokú nyitottságot kíván. Gasparecz Tihamérral, a jókai Jó Pásztor Háza gyermekotthon mindenesével, hivatásos nevelőszülővel beszélget a Vasárnapban Kocur László. Hogy került Jókára? Honnan jött az elhatározás, hogy nevelőszülő legyen? Hogyan válik valaki nevelőszülővé? Hogyan képzeljük el a nevelőcsaládba való bekerülés folyamatát? Ülnek az asztalnál, vacsoráznak, és egyszer csak beállít a családügyi hivatal, hogy hoztam egy gyereket? Hány gyermek van egy nevelőcsaládnál? Általában mennyi időt tölt egy nevelőcsaládnál egy gyermek? Meg lehet előzni a kiégést? Mi történik azokkal, akik betöltötték a 18. életévüket, további állami támogatásra nem jogosult polgárnak számítanak, kint azonban család és kapcsolatrendszer híján légüres tér várja őket? Olvassa el a Vasárnap már kapható, legújabb számában!
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Korábbi cikkek a témában
2024. 09.16.
Távozik az Új Szó lapigazgatója
2024. 07.08.
Tom Hanks, Voith Ági és Orosz Örs a Vasárnapban
2024. 03.08.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.