Párizs. Francia agykutatók szerint a depressziós személyek agya a memoriter feladatok közötti szünetekben túl aktív marad, nem tud takarékra kapcsolni, és éppen a túlzott aktivitás és az idő előtti kifáradás az oka a depressziónak.
Amikor az agy túlpörög
Párizs. Francia agykutatók szerint a depressziós személyek agya a memoriter feladatok közötti szünetekben túl aktív marad, nem tud takarékra kapcsolni, és éppen a túlzott aktivitás és az idő előtti kifáradás az oka a depressziónak. A francia Nemzeti Tudományos Kutató Központ (CNRS) kutatói beszámoltak arról, hogy rövid távú memóriafeladatok alatt és a feladatok közötti időben mágneses rezonanciás képalkotó módszerekkel figyelték depressziós és nem depressziós emberek agyterületeinek aktivitását. A megfigyelt személyeknek betűsorozatokat kellett összehasonlítaniuk. Azonos teljesítmény esetén a depressziós személyeknél egyes oldalsó agyterületek és a homloklebeny sokkal aktívabbak voltak. A depressziósoknak a mindennapi élet feladataihoz is sokkal nagyobb agyteljesítményre van szüksége. Úgy tűnik, az agyi erőforrások mobilizálásában van a hiba, a legegyszerűbb és a legbonyolultabb feladatokhoz is teljes erőbedobásra van szükségük, ami megmagyarázza a fáradékonyságot és az összpontosításra való képtelenséget. (mti)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.