A koronavírus megelőzése immunerősítéssel

Korona

A tavaly decemberben Vuhan, kínai tartományban megjelent koronavírus már hazánkat is elérte. Jelenleg világszinten meghaladja a százezret a fertőzöttek száma, és több, mint ötvenhétezren már kigyógyultak belőle. A halálozási arány átlagosan 2-3 százalékos, az eddigiek szerint főként az idős és az immungyenge betegek vannak veszélyben. A betegség tünetei közé tartozik a láz, száraz köhögés, izomfájdalom, gyengeség, légzési nehézségek, légszomj és mellkasi fájdalom. Nagyban hasonlít az évtizedek óta ismert influenza tüneteihez. Bár a vírus főként a gyengébb szervezetű, és idős embereket támadja, ennek ellenére nem árt óvatosnak lenni, és a megelőzésre koncentrálni.

Immunrendszerünk fontossága

A koronavírus lappangási ideje 1-14 nap, ugyan tünetet nem feltétlen produkál, de ezidő alatt is fertőzhet. Erős immunrendszerrel azonban csökkenthetjük annak az esélyét, hogy a megbetegedettek táborát erősítsük. Az immunrendszer azoknak a sejteknek, szerveknek (bőr, vér, lép, mandulák) az interaktív hálózata, mely megvédi szervezetünket a vírusoktól és a baktériumoktól. Minél erősebb ez a hálózat, annál nehezebben okoznak gondot a különféle mikroorganizmusok. Az immunrendszer erősítésének számos ismert módja létezik, érdemes élni velük, hiszen a kórokozók az egészséges szervezetet nehezen támadják meg, és főként nem halálosak.

A higiénia szerepe a megelőzésben

Az egészséges, erős szervezet építése mellett a higiéniai szokásaink is nagy szerepet kapnak a vírus(ok) terjedésében. Azonban ahogy az immunrendszerünket tudjuk erősíteni, úgy a szokásainkon is tudunk változtatni némi odafigyeléssel. Ugyanazokat a szabályokat kell betartani, mint az átlagos influenza időszakban: fontos a rendszeres és gyakori kézmosás, kézfertőtlenítő kendő vagy folyadék használata, illetve tüsszentéskor, köhögéskor mindenképpen tegyünk zsebkendőt az arcunk elé. Lehetőleg kerüljük a zsúfolt helyeket, illetve segíti a megelőzést a szájmaszk használata. Emellett ne fogyasszunk mosatlan zöldséget, gyümölcsöt, vagy bizonytalan helyről származó hús-, és tejtermékeket.

5 tipp az immunrendszer erősítésére és a betegségek megelőzésére:

Vitaminok

A C-, és az E-vitamin mellett a legfontosabb a D-vitamin bevitele, mely az egész szervezetünkre hatással van. Számos betegség köthető a hiányához, illetve az immunrendszerünk szintentartásában is kulcsfontosságú. Kutatások szerint, aki D-vitamin hiányban szenved, az könnyebben fertőződik meg légúti megbetegedések által. A tablettákon kívül számos étellel is bevihetjük: legjobb D-vitamin forrás a gomba, a tengeri halak, a máj, a tojás, a tejtermékek, és a zabpehely.

Nyomelemek, ásványi anyagok

Az egészséges szervezethez a vitaminokon túl szükségünk van ásványi anyagok, és nyomelemek fogyasztására is, mivel az ásványi anyagok nélkül a vitaminok nem tudnak beépülni a szervezetünkbe, emellett pedig befolyásolják a hormonok működését is. A szervezetünk nem képes előállítani sem a nyomelemeket, sem az ásványi anyagokat így kizárólag külső forrásból juttathatjuk be a szervezetünkbe. Viszont, ha hiányoznak az étrendünkből, akkor betegségek alakulhatnak ki.

Rendszeres mozgás

Kiváló immunerősítő a rendszeres testmozgás, és a kiegyensúlyozott táplálkozás. A mozgás ezzel együtt a tumorok kialakulásának esélyét is csökkenti, illetve megelőzhetjük vele a magas vérnyomás, szívbetegség, vagy a stroke kialakulását. A legfontosabb, hogy rendszeresen végezzük a választott mozgást a nekünk megfelelő intenzitásban.

Gyógyteák

Egy kellemes aromájú teával is hozzájárulhatunk az egészségünk megőrzéséhez, csupán a megfelelő gyógyteát kell választani. A ginzeng kiváló immunerősítő, a kasvirág, másik nevén echinacea pedig gyulladáscsökkentő, és fertőzéses megbetegedésekre ajánlott. Zöld tea rendszeres fogyasztása betegségek megelőzésében segít, a csalán teának pedig a lázcsillapításban van szerepe.

Természetes olajok

A szokásos légfrissítőket érdemes lecserélni 100%-os illóolajokra, melyeknek rengeteg jótékony hatása van. Néhány természetes eredetű olaj amellett, hogy kellemes illatot varázsol az otthonunkba, fertőtlenítő és légtisztító hatású. A leghatásosabb illóolajok közé tartozik a teafa, a szegfűszeg, a levendula, az eukaliptusz, a mandarin és a fahéj. Klasszikus vagy diffúz párologtatóban is használhatjuk bármelyik olajat.

 

A cikk szponzorált linket tartalmaz

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?