<p>Egy fiatalember csontváza, kutyakoponya és cserépedények, amelyeket Hollandia északi részén, Enkhuizen közelében találtak a régészek, azt bizonyítják, hogy a terület 3000 évvel ezelőtt is lakott volt.</p>
A bronzkori ember a mocsaras vidékeket is belakta
A szakemberek mindeddig úgy vélték, hogy a bronzkorban a mocsaras vidéken nem tudtak megtelepedni az emberek.
A hathektáros területen ez év januárjában egy építkezés kapcsán kezdődtek az ásatások, az 1 millió eurós (287 millió forintos) költséggel elvégzett feltárások május végén fejeződnek be - olvasható a Radio Netherlands honlapján (http://www.radionetherlands.nl)
Kr.e. 1000 körül a vizenyős talaj, az elmocsarasodás jelentette a fő problémát a kor emberének, aki a térségben kívánt letelepedni. A bronzkori ember azonban megtalálta a megoldást, a régészek által felfedezett öt egykori ház helyét vízelvezető árok veszi körül. A helyi lakosság állattenyésztéssel és gabonatermesztéssel foglalkozott, de a hal sem hiányzott étrendjéből.
A helyszín érdekessége, hogy a leletekre mindössze 40 centiméter mélységben bukkantak a régészek, annak ellenére, hogy időközben háromezer év telt el. Hollandia más részén a régészeti leletek általában sokkal mélyebben találhatók az árvizeknek köszönhetően, amelyek ott hagyták a hordalékot. Enkhuizen térségében is voltak árvizek, míg a XIV. században fel nem épült az első védőgát. Ettől fogva a terület nem került többé víz alá.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.