Pajzsmirigy problémák és a hajunk állapota - összefüggések egy helyen

haj

Bárki számára látható külső jegyeinkben történő változások, mint például a hajvesztés, igazán lélekromboló hatásúak lehetnek. Az olyan betegségek, melyek jól láthatóak, nemcsak fizikailag, hanem lelkileg is káros hatással vannak a páciensekre.

A híroldalak vezető cikkei között számtalanszor olvashatunk az elkeseredett, életének önkezével véget vető emberekről, akik sok esetben hasonló problémákkal küzdenek. Napjainkban már a modern orvosi eszközök segítségével a hajhullás és kopaszodás visszafordítására is van lehetőség. Ilyen többek között a Denza hajgyógyászat szolgáltatása és lézeres hajkezelése, mely azok számára is megoldást kínálhat, akiknek alapbetegsége a pajzsmirigy rendellenesség, ami pedig diffúz hajvesztést eredményez. Hogyan kapcsolódnak össze a pajzsmirigy zavarai és a hajhullás? Ezt vizsgáljuk cikkünkben.

A pajzsmirigy szerepe és hatása a haj növekedésére

A pajzsmirigy tiroxin (T4) és a trijód-tironin (T3) hormonjai alapvetően befolyásolják a szervezet anyagcsere-folyamatait, beleértve a haj növekedését és regenerációját is. Ha a pajzsmirigy alulműködik, a hormontermelés csökken, ami lassítja a sejtek anyagcseréjét, beleértve a hajhagymák működését is. Emiatt a hajszálak elvékonyodnak, törékennyé válnak, és fokozatosan kihullhatnak. 

Viszont sajnos a pajzsmirizs túlműködése is okozhat hasonló problémákat, mivel a túlzott hormontermelés felborítja a haj növekedési ciklusát, ami hajritkuláshoz vezethet. A pajzsmirigy problémáira utaló jelek közé tartozhat még a száraz vagy kifejezetten zsíros fejbőr, a szemöldök elvékonyodása, valamint idejekorán előforduló őszülés.

Hogyan hat a pajzsmirigy rendellenesség az egész szervezetre?

A pajzsmirigy zavarai a hajnövekedésen túl, szervezetünk egészére kihatással van. Az alulműködés fáradékonyságot, hidegérzékenységet, súlygyarapodást és depressziót okozhat, míg a túlműködés idegességet, fogyást, izzadékonyságot és szívdobogásérzést válthat ki. Ezek az általános tünetek tovább súlyosbíthatják a hajhullással járó érzelmi terheket, hiszen ezzel az érintettek önbizalma is csökkenhet.

Ezért elengedhetetlen a pajzsmirigy működésének rendszeres ellenőrzése és a probléma mielőbbi kezelése. Az endokrinológiai szakorvosi vizsgálatok és a megfelelő gyógyszeres kezelés segíthetnek a hormonháztartás helyreállításában, ami a hajhullás mérséklését is eredményezheti.

Lézeres hajkezelés

Az orvosi beavatkozáson túl a hajszálak egészséges fejlődéséért különböző kezelések alkalmazhatóak. A lézeres hajterápia a hormonális vagy genetikai eredetű, például pajzsmirigy rendellenességekben szenvedők számára megoldást jelenthet. A fájdalommentes eljárás több alkalommal, rendszeres időközönként végzett kezelésekből áll, melyek végül a haj állapotának drasztikus változását eredményezik.

Tudnunk kell, hogy a lézeres terápia nem helyettesíti a szakorvos pajzsmirigy kezelését, csak kiegészíti azt, hozzájárulva a haj állapotának javításához és az önbizalom helyreállításához.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?