Antiquity / Simek et al
Több mint kétméteres rajzokat találtak egy névtelen barlangban
A barlangot 1998-ban fedezték fel, az azonban csak most derült ki, hogy Észak-Amerika egyik leggazdagabb barlangrajz-lelőhelyéről van szó.
Egy szakértőcsoport egy névtelen alabamai barlangban éppen fotografikus 3D-modellezést folytatott, miközben őslakosok által készített hatalmas barlangrajzokra bukkantak – íjra a National Geographic.
Emberi alakokat ábrázoló formák jelentek meg előttük, miközben a 3D-s modell megvilágításán módosítottak. Akadt köztük több mint kétméteres alak is. Beazonosítottak továbbá egy 3 méteres texasi csörgőkígyót is, amely az őslakosok szent állata volt.
A lelőhely az európaiak érkezése előtti időkből származik, több mint ezeréves. A rajzok készültekor a térségben a mezőgazdaság kezdte átvenni a vándorló-vadászó-gyűjtögető életmód helyét. Jan Simek régész szerint az újonnan felfedezett barlangrajzok sokban különböznek a térség eddig felfedezett barlangrajzaitól.
A barlangok vallási szempontból voltak fontosak az őslakos közösségek számára. Ezek a helyek az alvilágot szimbolizálták. Pontosan ezért a szakértők úgy gondolják, a rajzok alvilági lelkeket jeleníthettek meg.
(ng.24.hu, cszs)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.