Jesse Eisenberg lengyel állampolgár lett

dd

Napjaink egyik legfoglalkoztatottabb filmsztárja, Jesse Eisengerg elárulta, hogy felvette a lengyel állampolgárságot. A Közösségi háló, a Zombieland és a Szemfényvesztők 41 éves főszereplője A Real Pain (Egy igazi fájdalom) című új filmjéről beszélt egy Vareity-interjúban, amikor szóba került az állampolgárság témája. 

A filmben, amelyben Eisenberg Kieran Culkin, Will Sharpe, Jennifer Grey, Kurt Egyiawan, Liza Sadovy és Daniel Oreskes mellett szerepel, két unokatestvér Lengyelországba utazik, hogy felfedezzék gyökereiket. A társproduceri feladatokat is vállaló Eisenberg a forgatás előtt járt Auschwitzban, és mélyen megrázta ez az élmény. 

„Nagyapám már az Egyesült Államokban született, de az unokatestvérei és nagybátyjai a lengyelországi Krasnistawban éltek, és mindannyian szörnyű módon haltak meg. Nagyapám soha nem mesélt erről apámnak. Harmadik generációs amerikai zsidó vagyok, semmit sem tudok a történelemről, de megszállottja lettem. Most már lengyel állampolgárságom van” – mondta a színész, akiről kevesen tudják, hogy folyékonyan beszél lengyelül.

Eisenberg azt reméleli, hogy új filmje mindenkit arra késztet, hogy utánajárjon felmenőinek, és megkérdezze nagyszüleit, mit tudnak a család származásáról és a családnevük eredetéről. Eredetileg egy Mongóliában játszódó történeten dolgozott forgatókönyvíróként. „A karakterek jurtákban éltek, és elég vicces lett volna a sztorit” - mondta, majd kifejtette, hogy egy véletlenül elé kerülő online hirdetés megváltoztatta a terveit.

„Az állt benne, hogy Auschwitz-túrák ebéddel. Olyan szürrelálisnak éreztem ezt a tragédiaturizmust, hogy azonnal eltemettem a mongóliai forgatókönyvemet, és újra megnéztem a 2008-as lengyelországi látogatásom idején készített fotókat. Rájöttem, hogy számomra jelenleg ez legfontosabb történet.“

A színész kíváncsiságból részt vett a reklámozott, ebéddel egybekötött koncentrációs tábor-bejáráson, ahol senki sem ismerte fel őt. Rájött, hogy a bizarr „tálalás“ miatt képtelen érzelmileg kötődni ehhez a traumához, nem tudja átérezni, mit éltek át a fogva tartott zsidók.

„Aztán elmentem Majdanekbe, ott álltam a családom háza előtt, és nem éreztem semmiféle katarzist. Már nem tartoztam oda. Azt akartam, hogy a film nézői is átéljék ugyanezt az ijesztő gyökértelenséget“.

Az Eiseinterjúban dicsérte lengyel kollégáit, élükön Ewa Puszczyńska producerrel. „Emma Stone, aki az egyik társproducerünk, folyton azt mondogatta: Ez a leghihetetlenebb stáb, amellyel dolgoztam. Pedig ő eddig is a világ legnagyszerűbb szakemberivel dolgozott, úgyhogy van összehasonlítási alapja”.

Jesse Eisenbergről kevesen tudják, hogy a színészet mellett közel húsz éve ír színdarabokat, és rendezőként is több produkción dolgozott már.
 

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?