Ursula von der Leyen: az EU bővítése „a közös erőnk és biztonságunk záloga”

Ursula von der Leyen

Az Európai Unió nyugat-balkáni bővítésével a közös jövőbe és biztonságba fektet a közösség – hangsúlyozta Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke hétfőn Szlovéniában, a Bledi Stratégiai Fórum megnyitóján.

Az elnök arról is beszélt, hogy az EU bővítése ismét a legfontosabb célok egyikévé vált már az Európai Bizottság előző testületének megbízatási ideje alatt is, Oroszország Ukrajna elleni háborúja pedig még fontosabb feladattá tette, és olyan fordulópontot jelentett Európában, mint 1989 volt.

„Szeretném, ha a munkánk még jobban felgyorsulna. Az Európai Bizottság következő mandátuma alatt a bővítésnek teljes munkaidős feladattá kell válnia, amely osztatlan figyelmet igényel. Ezért olyan bővítési biztost fogok kinevezni, aki elhivatott. Írjuk együtt a történelmet!” – fogalmazott beszédében Ursula von der Leyen. 

Hozzátette: amennyiben Európát gazdaságilag versenyképessé és önmagát megvédeni alkalmassá akarják tenni, akkor az Európai Unió számára a Nyugat-Balkán integrálása kulcsfontosságú feladat. Véleménye szerint amikor a térség a megbékélés és az integráció felé halad, Oroszország mindig megpróbálja felszítani a régi konfliktusokat, és megosztani a térség országait, illetve elválasztani a régiót Európa többi részétől. „A Nyugat-Balkánon élők nagy többsége azonban nem akar megosztottságot, hanem integrációt szeretne, nekünk pedig ezt kell megadnunk” – magyarázta. 

„A geostratégiai versengés idején egy nagyobb Európai Unió erősebb hangot ad nekünk a világban. Egy nagyobb közös piac növeli a versenyképességünket, valamint a tárgyalóképességünket a partnereinkkel. Lehetőséget ad arra, hogy válaszoljunk a zsarolásra és a tisztességtelen versenyre, valamint nagyobb vásárlóerőt biztosít nekünk” – sorolta az Európai Bizottság elnöke az uniós bővítés előnyeit. 

A 19. nemzetközi Bledi Stratégiai Fórum hétfőn és kedden zajlik a szlovén városban, fő témája „A párhuzamos valóságok világa”. A témák között a térséget érintő legfontosabb politikai és gazdasági kérdések mellett a közel-keleti válság, India, a félretájékoztatások és az álhírek gyakorlata, az élelmiszerbiztonság, valamint az energetika szerepel.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?