Összecsapások miatt lezárták Áden repterét

MTI-HÍRÁden. Tegnap lezárták a Jemen déli részén fekvő Áden repülőterét, miután a térségben heves összecsapások törtek ki a városba menekült államfő támogatói és ellenfelei között. Az összecsapásban öten meghaltak és 13-an megsebesültek.

MTI-HÍR

Áden. Tegnap lezárták a Jemen déli részén fekvő Áden repülőterét, miután a térségben heves összecsapások törtek ki a városba menekült államfő támogatói és ellenfelei között. Az összecsapásban öten meghaltak és 13-an megsebesültek. A harcok azután törtek ki Jemen második legnagyobb városában, hogy csütörtökre virradó éjszaka a jemeni különleges erők parancsnoka csapatokat vezényelt ki Áden főbb közlekedési útvonalainak ellenőrzésére. A parancsnokot, Abdel Háfez al-Szakafot a hónap elején menesztette Abed Rabbo Manszúr Hádi elnök, de ő közölte, hogy nem fogadja el a döntést, és csak a fővárost, Szanaát elfoglaló síita húszi lázadók kormányától fogad el utasításokat. A különleges erők egységei reggel megostromolták a repülőteret és betörtek annak egy részére. A reptér ostromát megelőzően harcok folytak a biztonsági erők egy bázisánál, amely a légikikötő közvetlen közelében van. A repülőtérre vezető utakat fegyveresek lezárták, és egy kairói járatról a reggeli órákban több mint száz utast leszállítottak, miután a gép a harcok miatt nem tudott felszállni. A reptéri terminálépületből nagy robbanások és gépfegyverropogás hallatszott. Később a városból a hadügyminiszter vezetésével két tucat páncélozott jármű érkezett a reptér védelmének megerősítésére. Tegnap egy azonosítatlan katonai repülőgép légi csapást mért az Ádenben található elnöki palota környékére, a biztonsági erők légelhárító rakétákkal lőttek vissza. Az épület felett átrepülő harci gép nem találta el a palotát, a lövedék egy közeli domboldalba csapódott be, személyi sérülés nem történt. Jemenben síita húszi felkelők tavaly szeptemberben megszállták a fővárost, és februárban lemondásra kényszerítették Hádit, majd feloszlatták a parlamentet és átvették a hatalmat. Azóta az országban politikai káosz uralkodik.

A politikai instabilitás következtében a külföldi tőke kétségbeesve menekül az országból, a gazdaság rohamléptekben zsugorodik, az állami beruházások 2011 óta szünetelnek, a lakosság több mint fele éhségtől és munkanélküliségtől szenved. Amennyiben rövid időn belül nem születik megállapodás, Jemen a polgárháború áldozata lehet.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?