Now That’s What I Call Music 8

Gondolom, mindenkivel előfordult már, hogy csalódott egy sláger ismeretében megvásárolt hanghordozóban: a húzódal mellé másodrangú tölteléket kapott.

Gondolom, mindenkivel előfordult már, hogy csalódott egy sláger ismeretében megvásárolt hanghordozóban: a húzódal mellé másodrangú tölteléket kapott. Mivel nálunk – Európa (zeneileg) fejlettebb országaival ellentétben – lehetetlenség beszerezni maxi cédéket, amelyekre a slágeresélyes felvételeket másolják ki a nagylemezekről, egy dal kedvéért kénytelenek vagyunk megvenni az egész albumot. A slágerválogatások esetében azonban nem érhet meglepetés, nincs zsákbamacska, az adott időszak közkedvelt dalait gyűjti csokorba. Pontosabban ez utóbbi nem egészen fedi a valóságot, mert mindig felkerül rá olyan felvétel is – hol több, hol kevesebb –, mely szűk körben vagy egyáltalán nem ismert, de a kiadó reklám céljából beszerkeszti a slágerek közé.

Nem értem miért, az utóbbi években Európa-szerte csökkent a válogatáslemezek népszerűsége, ennek következtében több nagy múltú sorozat megszűnt. A német nyelvterületen és az egykori szocialista blokkban nemrég még a Bravo Hits volt a piacvezető, manapság viszont mindenütt a végnapjait éli. Magyarországon a Now próbálja meg átvenni a helyét. A német zenei ízlésre alapuló Bravo Hitsszel ellentétben a Now nagyobb hangsúlyt fektet az európai és világslágerekre, így aki megveszi a napokban megjelent nyolcadik részt, átfogóbb képet kap korunk zenei ízléséről. Szerencsére a szerkesztők mellőzték az európai listákat elárasztó, az itteni zenehallgatók többségének mégis idegen amerikai hip-hopot. Az angol kislemezlistából indultak ki, s ez dicséretes, mivel napjainkban a legjobb zeneszámok a szigetországban születnek, vagy ha nem ott, az ottani összesítésekről indulva hódítják meg (jó esetben) kontinensünket. A gyűjteményre felkerült 20 szerzemény közül 13 az elmúlt hetekben megjárta a brit lista első tízes mezőnyét. Míg néhány éve még az angol média is félve nyúlt az úgynevezett britpophoz, mára ez lett a mérvadó stílus az ottani rádiókban, és amit játszanak, azt általában a környékbeli adók is műsorukra tűzik. Ennek köszönhetően a válogatáson szereplő dalok többsége nálunk is slágerré, de legalábbis ismertté vált. Nem hiányzik róla a nyár sikere, a brit listán négy hétig trónoló Crazy Frog felvétele, bár a borítón hibásan tüntették fel, az Axel F nem az előadó, hanem a dalcím. Ezenkívül hallható rajta egy-egy slágerrel például Akon, Kelly Clarkson, Eminem, Will Smith, Joss Stone, a The Black Eyed Peas, a Bodies Without Organs, a Caesars, a Coldplay vagy a Gorillaz – hű képet kapunk 2005 nyarának kínálatából. A Now-sorozatnak létezik magyar slágereket felvonultató változata is, nemrég jelent meg az ötödik rész, de erről majd a jövő héten.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?