Nincs túlélője az ecuadori bányaomlásnak

Quito/Portovelo |

<p>Ecuadori sajtóforrások szerint nincs túlélője a pénteki ecuadori bányaomlásnak.</p>

A tekintélyes El Universo című quitói napilap honlapján szombat este arról számolt be, hogy mind a négy bányász holttestét megtalálták a mentőegységek. 

Helyi idő szerint péntek hajnali 3 órakor következett be az üzemi baleset az ország déli részén fekvő El Oro tartományban, a Portovelo térségében fekvő Casa Negra település kis aranybányájában A föld felszíne alatt 50-60 méterrel omlott be a bánya, ami eltorlaszolta a kijáratot. A lent maradt vájárok - Walter és Ángel Vera, valamint Paúl Aguirre és Pedro Mendoza - mintegy 150 méterre rekedtek a felszíntől, s noha volt elég oxigénjük, nem élték túl a bányabalesetet.

Egyes jelentések szerint a bányamentők egyelőre csak két holttestet - Paúl Aguirréét és Walter Vereát - találták meg, s még kutatnak a másik két vájár után. Carlos Pareja Yanunzzelli, a nem megújuló természeti erőforrások minisztere Quitóban csak a két holttest megtalálását erősítette meg a sajtónak, s azt hangsúlyozta, hogy folytatják a kutatást a maradék két bányász, Pedro Mendoza y Ángel Vera után. A mentési munkálatok végeztével látnak neki annak kiderítéséhez, mi okozhatta a bányaomlást, s ennek megfelelően tesznek majd további lépéseket. A miniszter közölte azt is, hogy az ecuadori kormány minden bányászati tevékenységet felülvizsgál, s az egész országban ellenőrzi a bányászok munkakörülményeit.

A tűzoltók szerint a bányaomlást vízszivárgás és a bányászathoz használt robbanóanyag által keltett vibrálás okozta.

Az aranybányát  a Minesadco vállalat üzemelteti.

Az újabb bányaszerencsétlenség éppen akkor következett be, amikor egész Latin-Amerika azt ünnepli, hogy a chilei San José bányából 69 napi kényszerű fogság után sikeresen kimentettek 33 bányászt. A spanyol hódítástól kezdve az arany utáni vadászat központi és gyakran tragikus szerepet játszott a térségben, egyeseknek gazdagságot, másoknak pedig halált hozva.

Bár a biztonsági előírásokat radikálisan szigorították az utóbbi évtizedekben, még mindig előfordulnak balesetek. Az egyik legsúlyosabb katasztrófa júniusban történt Kolumbiában, ahol egy szénbányában gázrobbanás 70 bányász életét oltotta ki.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?