A szakértők szerint a csempészek által a tengerbe dobott kábítószerek hatással lehetnek a tenger élővilágára.
Kokainos cápákat találtak Brazília partjainál
Egy tudományos feltevés szerint a csempészek által a tengerbe dobott kábítószer hatással lehet a tengeri állatokra. Becslések szerint gyakran több tonna kábítószer kerül a Florida, Dél-Amerika és Latin-Amerika partjait érintő vizekbe.
Brazília part menti vizeiben élő cápák szervezetében több esetben akár százszor több kokaint találtak, mint amennyit korábbi vízi állatokon végzett vizsgálatok során bármikor. Ez egy a Science of the Total Environment című folyóiratban megjelent tanulmányból derült ki.
A brazil Oswaldo Cruz Alapítvány kutatói 13 Rhizoprionodon terraenovae fajhoz tartozó cápát vizsgáltak meg, amelyeket halászhajókról vásároltak. Ez a faj egész életét a part menti vizekben tölti, ezért nagy valószínűséggel érinti negatívan a vízszennyezés. Mind a 13 állat tesztje pozitív lett a kábítószerekre, és egyes esetekben az anyag koncentrációja akár százszor magasabb volt, mint korábban bármikor. Az állatok izmaiban nagyobb mennyiségben volt jelen a drog, mint a májukban.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.